R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867555 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Piotr Rakowski odmienił
swą stronę internetową

 

Biega, jeździ na rowerze, fotografuje


Puszcza Zielonka w obiektywie Piotra Rakowskiego. Listopad 2015.
Fot. Piotr Rakowski

Piotr Rakowski, bo o nim tu mowa, jest człowiekiem wielu talentów. Absolwent Politechniki Poznańskiej jest wysokiej klasy informatykiem. Od ponad dwudziestu lat swą wiedzą i kompentencją służy dziennikarzom z Domu Prasy przy ulicy Grunwaldzkiej 19.

Poza pracą, której oddaje się z pełnym poświęceniem, ma kilka szlachetnych hobby. Nie wiem, tak na dobrą sprawę, które z nich jest na pierwszym planie. Przyjmijmy, że w minionych dziesięciu latach była to jazda na rowerze i fotografowanie. Kilka sezonów temu doszła nowa pasja - biegi.

– W roku ubiegłym pokonałem około 6200 kilometrów na rowerze i biegiem. Zacząłem także w listopadzie 2015 organizować wycieczki rowerowe - dla znajomych i przyjaciół. I każdą z nich postanowiłem zarejestrować fotograficznie i filmowo - mówi mieszkaniec Jeżyc.


Tak Bartosz Banach zjeżdżał z Dziewiczej Góry.
Fot. Piotr Rakowski

W roku 2004 stworzył stronę (www.rakpol.eu), której siłą i urodą są zdjęcia. Sportowców w ruchu, krajobrazów, lasów, nadmorskich i górskich klimatów. Gdyby starannie policzyć owe fotki, będzie z tego ponad 2 tysiące.

– Mam kilka swych ulubionych zdjęć. Jedno z nich zrobiłem na początku listopada 2015 na terenie Puszczy Zielonka. Czekałem aż dwie godziny, by optymalnie uchwycić promienie słońca przebijające się między drzewami w jesienny czas. Jeśli chodzi o fotkę sportową, mam w kolekcji zdjęcie Bartosza Banacha z Gdańska zjeżdżającego z Dziewiczej Góry (ruch i dynamika maksymalnie uchwycone) - to jego słowa.


Wszystkie barwy jesieni.
Fot. Piotr Rakowski

Wczoraj, 7 stycznia 2016, Piotr Rakowski odnowił swą stronę internetową, dał jej nową twarz (Piotr Rakowski - Fotografia i Rower). Warto tam zajrzeć i zachwycić się artystycznym mistrzostwem informatyka, który biega, pedałuje i uwielbia fotografować.

                                                  Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL