R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900135 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Patryk Piasecki wygrywa
po raz drugi w Łebie

 

Duathlon na Wydmach z udziałem 150 osób


Niewyobrażalna radość Małgorzaty Nity z Poznania. Ten wzrok mówi wszystko: - Ukończyłam Duathlon na Wydmach w Łebie.

Fot. Piotr Kurek 

Patryk Piasecki (JBG-2) wygrał dziś w ładnym stylu Duathlon na Wydmach w Łebie. Rywalizowało 150 osób z całego kraju. Odbył się także maraton MTB na dwóch dystansach, w którym ścigało się prawie 250 kobiet i mężczyzn. Udaną imprezę sportowo-rekreacyjną zorganizował Zdrowotel Łeba przy wsparciu Mateusza Hanke i Tomasza Juchniewicza.

Duathloniści mieli dziś do pokonania 29 kilometrów na rowerze i 11 km biegiem. Po starcie najszybciej ruszył na rowerze Patryk Piasecki (JBG-2), czołowy zawodnik kolarstwa górskiego w naszym kraju.

Jechał jak natchniony, pędził do przodu, by zyskać jak największą przewagę nad rywalami. Potrzebował niespełna godziny, by ukończyć pedałowanie. Następni zawodnicy mieli do niego prawie dziesięć minut straty. Bieg miał decydować o wynikach.


Patryk Piasecki powtórzył dziś w Łebie swój duathlonowy sukces z listopada 2015.
Fot. Piotr Kurek

I choć Patryk Piasecki nie biegł tak szybko, jak jego dwaj najgroźniejsi rywale (Michał Czapiński i Matuesz Moderhak), to jednak zachował przewagę nad nimi. I wygrał dziś marcowy Duathlon na Wydmach z czasem 1:49:58 h. To już jego drugie zwycięstwo w tej imprezie, gdyż po raz pierwszy triumfował tutaj w Łebie w listopadzie 2015.

Drugi był Michał Czapiński z Redy (Hotel Cztery Brzozy) - 1:53:55, trzeci Mateusz Moderhak z Gdańska (Trek Gdynia) - 1:55:22.

W Łebie nie zabrakło w duathlonie pań. Triumfowała Katarzyna Łysek z Gdańska (Procycling.pl) - 2:13:13 przed Elżbietą Tyszkiewicz z Gdańska - 2:23:02 i Elżbietą Recą z Mądrzechowa (Baszta Bytów) - 2:23:04.


Andrzej Kaiser (z lewej) i Krzysztof Krzywy (w środku) byli dziś poza zasięgiem rywali.
Fot. Piotr Kurek

Maratończycy w liczbie prawie 250 ścigali się na dwóch dystansach. Na dłuższym (46 km) triumfował Krzysztof Krzywy z Gdańska (Nexus Team) - 1:35:13 przed Andrzejem Kaiserem z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) z tym samym czasem. Trzeci byl Łukasz Derheld z Gdyni (Trek Gdynia), jego rezultat 1:39:39.

Trzy najlepsze panie na Mega to: 1. Marta Kamińska z Gdańska (Nexus Team) - 2:16:07, 2. Edyta Jakubowska-Olech ze Świecia - 2:21:50, 3. Marcelina Kwapisiewicz z Gdańska (Trek Gdynia) - 2:23:14.

Na Mini (29 km) triumfowali Magdalena Fabjanowicz z Gdańska - 1:17:01 h i Paweł Żywicki z Bytowa - 1:04:49.


Prawie 250 startowało w łebskim maratonie MTB.
Fot. Piotr Kurek

Najlepszych zawodników honorowali: Jarosław Pruski - przewodniczący Powiatowej Rady Sportu w Lęborku oraz Elżbieta Pietruszewska i Dorota Sosnowska (Zdrowoteł Łeba) oraz Mateusz Hanke i Tomasz Juchniewicz.

Było dziś chłodno (3 stopnie Celsjusza), nie padał deszcz i słońce momentami przebijało się przez chmury. Czwarta edycja Duathlonu na Wydmach udała się nad wyraz, jak i trzecia już edycja maratonów MTB. Przyjechali do Łeby ludzie z całej Polski, impreza miała wymiar międzynarodowy, gdyż w duathlonie wystartowali Brytyjczycy: Graham Crawford (wykładowca języka angielskiego na UAM w Poznaniu) oraz Soren McKenzie (anglista pracujący w Bydgoszczy).


Najlepsi duathloniści oraz organizatorzy imprezy oraz Jarosław Pruski (z lewej) - szef Powiatowej Rady Sportu w Lęborku.
Fot. Piotr Kurek

Dla najlepszych duathlonistów (kobiet i mężczyzn) były okazałe puchary i nagrody finansowe. Losowano kilkadziesiąt nagród.

W Łebie nie zabrakło dziś Wielkopolan: startowali w duathlonie - Małgorzata Nita, Leszek Kurkiewicz, Rafał Świt, Marcin Bąkowski, Szymon Klimaszyk, Jakub Chocianowicz, Andrzej Piotrowski, Robert Weinstok, w maratonach MTB - Mariusz Nowicki, Robert Majewski, Krzysztof Nita, Anna Kaczmarek, Małgorzata Kaczmarek i Przemysław Kubiak.

Następna edycja, już piąta, Duathlonu na Wydmach w Łebie odbędzie się 12 listopada 2015. Towarzyszyć mu będzie maraton MTB na dwóch dystansach.

                                                   Piotr Kurek

 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL