R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867568 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pedałują, piszą i potrafią
o tym jeszcze barwnie opowiedzieć

 

Gala "Rowertouru" po raz dziewiąty  


Nagrodzeni przez "Rowertour" i jego szefostwo.
Fot. Piotr Kurek


Jeżdżą na rowerach, potrafią to opisać i jeszcze barwnie o tym opowiedzieć. W sobotę aula poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego była miejscem, gdzie ogólnopolski miesięcznik "Rowertour" rozdawał nagrody dla dzielnych ludzi z całego kraju, których opowieści o swych podróżach i wyprawach znalazły uznanie w oczach innych fanów dwóch kółek. Tym razem konkursowe jury stanowiło ponad czterysta osób z całego kraju, które do ostatniego miejsca wypełniły 27 stycznia 2018 aulę uczelni nad Wartą.

Nominowani do głównej nagrody, ich relacje były drukowane na łamach "Rowertouru" w roku ubiegłym, mieli w sobotę po piętnaście minut, by przedstawić w najlepszy z możliwych sposobów swe rowerowe dokonania. By być w zgodzie z faktami, wszyscy potrafili ładnie opowiadać: gdzie byli, którędy tam pojechali i jakie cele im przyświecały.


Aula AWF w Poznaniu wypełniona do ostatniego miejsca.
Fot. Piotr Kurek

Wygrała relacja Janusza Berdzika i Olgierda Neymana "Pułkowniku, meldujemy wykonanie zadania", 139 głosów, którzy z miejscowości Warta wybrali się do Holandii przez Niemcy, by rowerowym przejazdem uczcić pamięć jednego z asów polskiego lotnictwa - pułkownika Stanisława Skarzyńskiego.

Kamila Gruszka, która z dziećmi i mężem objechała Rugię na rowerze, znalazła uznanie u 121 osób. Trzecie miejsce, 66 głosów, uzyskał Marek Węglorz za przedstawienie zalet Gór Izerskich.

Aula Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu była w sobotę wypełniona do ostatniego miejsca. Swoje opowieści, aktualne i na czasie, o wyprawach rowerowych prezentowali: Tandemowe Trip Love, czyli Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki (z psem Kadlookiem wybrali się na zimową ekspedycję za koło podbiegunowe), Dorota Chojnowska (bambusowym rowerem przez kilka krajów - Iran, Szkocja, Oman) oraz Marcin Jakub Korzonek (na rowerze przez pustynię Negev).


Uczestnicy wypraw rowerowych po Europie: Piotr Kurek (od lewej), Maria Matuszek, Jacek Baraniak, Irena Baraniak i Tadeusz Matuszek.
Fot. Klaudia Jadwiszczyk

Krótko, gala trwała ponad trzy godziny. Był to czas dobrych opowieści o rowerach, o ich posiadaczach, o Polsce, Europie, świecie i wreszcie rodzinie. "Rowertour", magazyn turystyki rowerowej, jak pokazała sobotnia gala ma coraz liczniejsze grono swych czytelników. To jest ich pismo, trybuna na której mogą pokazać swe ambicje i osiągnięcia.

"Rowertour", co warto przypomnieć, wychodzi od marca 2008. Powstaje w Poznaniu pod parasolem Domu Wydawniczego "Kruszona". Izabela Dachtera-Walędziak, Edyta Wasielewska, by ograniczyć się tylko do tych dwóch osób, kierują pismem od początku. Byłe dziennikarki "Głosu Wielkopolskiego" z talentem dobierają tematy, współpracowników, a że Rzeczpospolita Rowerowa rośnie w siłę, z roku na rok, magazyn turystyki rowerowej zyskuje nowych czytelników i przyjaciół. Co było widać w sobotę 27 stycznia 2018 w wypełnionej do ostatniego miejsca auli Akademii Wychowania Fizycznego.


                        Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL