R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902493 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
O krok od World Touru?

 
Michał Paluta startuje z orłem na piersi
 
Michał Paluta szosowym mistrzem Polski. Ostróda, 30 czerwca 2019.
Fot. Agnieszka Torba/ mlloda
 
Michał Paluta w ostatnią niedzielę czerwca 2019 został mistrzem Polski elity ze startu wspólnego. W ten sposób utalentowany kolarz ze Strzelec Krajeńskich powiększył swoją kolekcję medali.
 
– Przy trasie nie zabrakło rodziców (Pani Beaty i Pana Krzysztofa Palutów), młodszej siostry Hanny, cioci, wujka i mojej sympatii Nikoliny, którą poznałem w liceum - mówi Michał Paluta. 
 
Od 2015 roku reprezentuje barwy ekipy CCC. W tym sezonie jeździ w CCC Development Team - młodzieżowym zapleczu world-tourowego CCC Team. Ekipa Development liczy 12 młodych, utalentowanych i wielce rozwojowych kolarzy: 10 Polaków i 2 obcokrajowców (Węgra Attilę Valtera i Tajwańczyka Sergio Tu). Jej celem jest przygotowywanie młodych zawodników do tego, aby w przyszłości zasili szeregi drużyny world-tourowej.
 

Wielka radość najbliższych.
Fot. Agnieszka Torba/ mlloda
 
Na początku kariery Michał Paluta więcej ścigał się w przełajach, ale odkąd dołączył do ekipy pana Dariusza Miłka, koncentruje się na  szosie. Na koncie ma wiele tytułów mistrza Polski: w wyścigu ze startu wspólnego kategorii U-23 (2015 - Sobótka, 2016 - Świdnica),  jeździe drużynowej na czas U-23 (2015, 2017), jeździe parami (z Patrykiem Stoszem - rok 2015) i jeździe indywidualnej na czas w juniorach.
 
W Ostródzie powiększył swą kolekcję mistrzowskich tytułów. – Ten ostatni jest dla mnie najcenniejszy, bo wywalczyłem go w wyścigu szosowym elity mężczyzn - podkreśla. – Nosić przez rok koszulkę kolarską z orłem na piersi to wielka sprawa. Ten championat potoczył się zgodnie z moimi  oczekiwaniami. Na  szóstej rundzie odskoczyłem rywalom, dojechali do mnie Mateusz Taciak i  Paweł Cieślik. Na dziewiątym okrążeniu, trzy kilometry przed metą, znów zaatakowałem i został ze mną Paweł Cieślik, od którego byłem szybszy na finiszu.
 

Trzech najlepszych kolarzy szosowych MP w Ostródzie.
Fot. CCC Development Team
 
– Wygrałem, jestem mistrzem Polski elity mężczyzn, w kraju znakomitych kolarzy. Na początku to do mnie jakby nie docierało, ale radość najbliższej rodziny, kolegów z drużyny, przyjaciół uświadomiła mi, że to jednak dzieje się naprawdę. Jestem pierwszym szosowym mistrzem Polski elity mężczyzn ze Strzelec Krajeńskich, miasta rozkochanego w kolarstwie. Gdy wróciłem do domu, gratulacji nie było końca.
 
Pytany o swą przyszłość, przejście do world-tourowego teamu CCC, Michał  Paluta odpowiada dyplomatycznie i ostrożnie. – O tym zadecydują szefowie polskiej ekipy. Jestem członkiem wielkiego projektu kolarskiego. Kiedy pomyślę sobie o tym, że mam szansę w przyszłości pojechać w Tour de France, jeszcze bardziej rośnie we mnie motywacja do  treningów i zwycięstw - podkreśla.
 

Michał Paluta z najbliższymi i znajomymi ze Strzelec Krajeńskich.

Fot. Agnieszka Torba/ mlloda
 
Ma 174 centymetry wzrostu, 64 kilogramy wagi. Trenuje solidnie na rowerze szosowym, ale nie lubi monotonii. Raz pedałuje ze Strzelec Krajeńskich w stronę Barlinka, innym razem w stronę Wałcza. Siada często na rower górski i lubi się zagłębić w okoliczne lasy.
 
Wielokrotny mistrz Polski, 24-letni kolarz ze Strzelec Krajeńskich jest przekonany o tym, że w dalszej swej karierze może liczyć  na wsparcie sąsiadów, kolegów z pierwszego swego klubu, władz miasta, w  którym mieszka.  – Jeśli będę nadal wygrywał (jak ostatnio w Ostródzie), uronię łezkę dla dziadka Mariana. Bardzo mi pomagał w pierwszych latach przygody z rowerem, niestety przedwcześnie zmarł i nie doczekał  się mych sukcesów i zwycięstw.
 
                      Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL