R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739745 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pojechali w ciemną noc

 

Maciej Czerwiński i Daniel Lorenz rozpoczęli
rocznicową jazdę na rowerach po Wielkopolsce


Daniel Lorenz i Maciej Czerwiński rozpoczęli w piątek 8 lutego wielką wyprawę rowerową po Wielkopolsce, czcząc w ten sposób pamięć bohaterów Powstania Wielkopolskiego.
Fot. Przemysław Szyszka

Maciej Czerwiński i Daniel Lorenz rozpoczęli dziś o godzinie 18.00 jazdę na rowerach po Wielkopolsce, której przesłaniem jest uczczenie setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Przez dziewięć dni zamierzają pokonać dystans 2100 kilometrów, odwiedzić 145 miejscowości oraz w trzydziestu miejscach pokłonić się bohaterom zwycięskiego zrywu patriotycznego z lat 1918/1919.

Obaj panowie są kibicami Lecha Poznań, stąd miejscem startu do ich rowerowego wyzwania była lokomotywa stojąca przed piłkarską areną przy ulicy Bułgarskiej. Nie ruszali w drogę samotnie, przyszli ich wyprawić w trasę zacni ludzie ze świata kolarstwa, jak choćby Kazimierz Marchewka, który przez trzydzieści lat był trenerem kolarstwa w "Kolejorzu".

Replica Watches


Pamiątkowe zdjęcie przed poznańską lokomotywą na Bułgarskiej.

Fot. Przemysław

Były dzwonki, gwizdki i wyrażane życzenia zgromadzonych entuzjastów rowerow, by ich wyprawa po Wielkopolsce zakończyła się 16 lutego 2019 sukcesem. – Szerokości! - takie słowa można było usłyszeć dziś o godzinie 18.00 przy lokomotywie przy Bułgarskiej, gdy pierwsi kibice podążali na stadion, by objrzeć mecz Lecha z Zagłębiem Lubin.


Rowery zostały ozdobione powstańczymi flagami.
Fot. Przemysław Szyszka

"Jesteśmy na miejscu. Trochę przebojów i przeprawa błotna przez budowę S5 pod Kościanem i opóżnienie. Pozdrawiamy z okolic Śmigla". SMS-a takiej treści otrzymałem po godzinie 23 od Macieja Czerwińskiego. Wynika z niego, że dojechali do mety pierwszego etapu swej wyprawy, pokonując około 80 kilometrów. W sobotę o poranku ruszają w drogę, by tego dnia pokonać 280 kilometrów - spod Śmigla do Kępna.

                                           Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL