R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825575 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bardzo rozpoznawalni kolarze

 

Merx Team istnieje osiem lat


Uczestnicy sympatycznego spotkanie w Wągrowcu.
Fot. Tadeusz Olszewski

Kochają rowery i kolarstwo nad wyraz. Większość z nich w przeszłości była zawodnikami w klubach sportowych, pozostali mają za sobą amatorską przeszłość w jeździe na dwóch kółkach. Od ośmiu lat tworzą wielce zgrany team o bardzo rozpoznawalnej marce. To Merx Team.


Dziś spotkali się w Wągrowcu, by podsumować sezon 2019. Był dla nich bardzo pracowity i obfity w sukcesy. Biorąc pod uwagę tylko wyścigi szosowe,  mają za sobą 287 startów, w których wywalczyli aż 118 pierwszych miejsc. Zdobyli 16 złotych medali mistrzostw Polski, 17 srebrnych i 11 brązowych.

Uwielbiają ścigać się na szosie, ale biorą też udział w zawodach na torze, przełajach i maratonach MTB. Marta Gogolewska, Marta Jaśkowiak, Stanisław Paterka, Jerzy Drzewiecki, Jerzy Rogalski, Mirosław Jaszowski, Romuald Szaj, Piotr Olszak, Remigiusz Łączka, Paweł Rychlicki, Paweł Jaśkowiak i Dariusz Lewandowski byli dziś obecni na spotkaniu w Wągrowcu. Nie zabrakło wielkiego fana rowerów i kolarstwa, głównego sponsora Merx Teamu, czyli Ryszarda Kołackiego - również czynnego mastersa.

– Łączy nas pasja, jazda w wyścigowym rytmie - mówił w krótkim i rzeczowym podsumowaniu sezonu 2019 Ryszard Kołacki. – Za nami wspólne zgrupowania, zawody i radosne dzielenie się sukcesami. Mamy ich coraz więcej. Tworzymy bardzo rozpoznawalną ekipę - podkreślał.

W przyszłym sezonie zobaczymy ich w wyścigach w Polsce, oczywiście na torze samochodowym "Poznań", jak również poza granicami naszego kraju. Można być bardziej niż przekonanym, że wyżej wspomniane osoby oraz Artur i Sławomir Spławscy, jak również Piotr Siebert będą pomnażać osiągnięcia dobrej wiary spod znaku Merx Teamu.

                                  Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL