R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625943 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zakopane ponownie
na mapie Tour de Pologne

 

7 sierpnia kolarze ruszą do Szczyrbskiego Plesa


Thor Hushovd wygrał przed rokiem piąty etap 70. Tour de Pologne, z Nowego Targu do Zakopanego.
Fot. Szymon Gruchalski/tourde pologne.pl


Zakopane będzie miejscem startu V etapu 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Dziś, 7 marca, dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang podpisał umowę z burmistrzem miasta Januszem Majcherem. Najlepsi kolarze świata 7 sierpnia wyruszą z Zakopanego, natomiast metą etapu będzie słowackie Szczyrbskie Pleso.

Górskie zmagania to wisienka na torcie każdego wyścigu, dlatego na mapie 71. Tour de Pologne nie mogło zabraknąć stolicy pięknych Tatr Wysokich. Dziś w Zakopanem dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang parafował umowę o kolejnym roku współpracy z burmistrzem miasta Januszem Majecherem.

– Ważnym aspektem Tour de Pologne, nad którym ciągle pracujemy i ciągle go rozwijamy, jest promocja Polski poprzez sport. Podczas 2-godzinnej transmisji z każdego etapu, możemy pokazywać Polskę w 60 państwach, które transmitować będą to wydarzenie. Dbamy o to, aby te miejscowości, w których mamy starty i mety były dobrze pokazane i dobrze wyeksponowane - mówi Czesław Lang. I dodaje, że dla niego Tour de Pologne, to kolarski odpowiednik Ligi Mistrzów.

Janusz Majcher również wyraża się o wyścigu w samych superlatywach. - Jest nam bardzo miło, że po raz kolejny mamy okazję organizować to światowej klasy przedsięwzięcie w Zakopanem – mówi burmistrz Zakopanego. Andrzej Kawecki, dyrektor Biura Promocji Zakopanego podkreślał, jakie korzyści płyną z organizacji etapu dla miasta.

- Po pierwsze wyścig zapewnia wspaniałą promocję miasta i naszego regionu, a po drugie mamy dla naszych mieszkańców i turystów przepiękną imprezę, obleganą przez kibiców na trasie – tłumaczy.

Zakopane będzie miejscem startu V etapu, który będzie liczył 178 km. W scenerii malowniczych gór najlepsi kolarze świata dojadą do słowackiego Szczyrbskiego Plesa.

Jak zwykle podczas Tour de Pologne nie zabraknie wrażeń dla blisko 2000 pretendentów do dużego touru oraz amatorów, którzy ścigać się będą na 38-kilometrowej pętli. Natomiast w Zakopanem najmłodsi uczestnicy, a także profesjonalni zawodnicy młodzieżowego kolarstwa zmierzą się na dystansie 3,3 km.

- Każdy kto przyjedzie dostanie prawdziwą kolarska koszulkę, dostanie pakiet startowy, a całość imprezy odbywać się będzie w oprawie dużego wyścigu i pokazywana będzie w telewizji – zachęca Lang. - Chcemy spowodować, żeby młodzież garnęła się do kolarstwa. Może któryś z nich zostanie mistrzem takim jak Michał Kwiatkowski? Jest on przykładem, że przez sport dzieci i młodzieży można wychować na następców wielkich mistrzów. Dlatego też w Zakopanem kładziemy nacisk na to, żeby zachęcać dzieciaki do wzięcia udziału w naszej imprezie.

W ubiegłym roku kolarze na V etapie wyruszyli z Nowego Targu a metą było Zakopane. Zmagania wygrał Norweg Thor Hushvod z zespołu BMC Racing Team.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL