R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602771 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę wyścigi na Winogradach

 

II Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata

W najbliższą niedzielę, 3 listopada 2019, na poznańskich Winogradach odbędą się kolarskie wyścigi przełajowe - II Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata. Mogą w nich brać udział także pasjonaci kolarstwa górskiego. Zawody organizują Joanna Wąsiel i Maksymilian Bieniasz przy logistycznym wsparciu Wojciecha Gogolewskiego i jego ekipy.

Odbędzie się pięć wyścigów - dwa dla posiadaczy rowerów górskich oraz trzy dla pań i panów na rowerach przełajowych. Jako pierwsi, o godzinie 11, ruszą na trasę specjaliści w rywalizacji MTB, minutę po nich panie z tej specjalności kolarskiej.

W drugiej odsłonie zawodów pojadą przełajowcy w trzech kategoriach: elita mężczyzn (12.30), panowie masters (12.31) oraz kobiety open (12.32).

Na zawody serdecznie zapraszają Joanna Wasiel i Maksymilian Bieniasz wraz z przyjaciółmi oraz rodzinami Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata. Wspiera ich logistycznie Wojciech Gogolewski ze swą ekipą.

– Znaliśmy bardzo dobrze Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata - mówi Maksymilian Bieniasz w imieniu swoim i żony Joanny Wąsiel. Ich odejście, ich śmierci, dwóch niezwykle sympatycznych ludzi i zarazem pasjonatów rowerów oraz kolarstwa, było dla nas szokiem, czymś, z czym trudno jest się pogodzić - podkreśla Maks Bieniasz.

Przed rokiem zorganizowali w listopadzie pierwszy Memoriał Jacka i Sebastiana. – Ten w najbliższą niedzielę będzie drugim z kolei - mówi Maks Bieniasz. – Udało się nam pozyskać kilku sponsorów, dzięki czemu odbędzie się loteria z nagrodami. W puli jest rower marki Trek (losowanie z udziałem wszystkich startujących), wysokiej klasy okulary oraz inne gadżety - podkreśla.

Biuro zawodów otwiera swe podwoje o godzinie 8 (ośrodek TKKF na Winogradach), trasa dostępna będzie dla startujących o 10, start do pierwszego wyścigu o 11. Można zgłaszać się do imprezy internetowo: https://gogolmtb.pl/…/ii-memorial-jacka-glowackiego-i-seba…/

Jacek Głowacki zginął w październiku 2017 roku w wypadku drogowym pod Zieloną Górą. Sebastian Swat, student medycyny i dobry kolarz amator, zmarł nagle w listopadzie 2o15 roku.

                                        Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL