R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888258 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sławomir Spławski najszybszy na finiszu

 

W niedzielę szosowcy nie tylko Wielkopolski
rywalizowali na torze samochodowym "Poznań"

 
Sławomir Spławski przed Arturem Kozalem i Radkiem Lonką. Tor samochodowy "Poznań", 12 października 2014.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiaj, w niedzielę 12 października, kolarze szosowi Wielkopolski spotykali się na torze samochodowym "Poznań", by w wyścigu kończącym sezon 2014 wyłonić triumfatorów tegorocznych czwartków kolarskich. Było ich szesnaście, startowało w nich regularnie kilkudziesięciu zawodników, ścigały się także panie. Teraz odbył się wielki finał, premiowany nagrodami finansowymi dla najlepszych oraz uroczystym obiadem dla wszystkich rywalizujących pań i panów.

55 startujących, w tym cztery panie, wzięło udział w niedzielnym wyścigu na dystansie 61 kilometrów (15 rund po 4086 metrów każda). Na drugiej rundzie zaatakował Radosław Lonka (Intermilk), zyskał przewagę około 200 metrów, ale na trzecim okrążeniu jego odjazd został skasowany.

W połowie trasy, na ósmej rundzie, na śmiały odskok zdecydowało się pięciu zawodników: Radek Lonka, Sławomir Spławski, Jakub Najs, Artur Kozal i Krzysztof Orlik. Cała piątka mocno nacisnęła na pedały i uzyskała na dwie rundy przed końcem wyścigu dwie minuty przewagi.


Peleton prowadzi Oskar Stabno, 22-letni wielce utalentowany muzyk jazzowy i wielki fan kolarstwa.
Fot. Piotr Kurek

Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej prostej. Dzisiaj najszybciej finiszował Sławomir Spławski, drugi był Artur Kozal, trzeci - Radek Lonka, czwarty- Jakub Najs, piąty - Krzysztof Orlik. W końcówce bardzo ładnie pojechał Oskar Stabno, wielce utalentowany 22-letni muzyk jazzowy, który zdecydował się na samotny odjazd z peletonu i solo zameldował się na mecie na szóstej pozycji.

Kategoria do 49 lat, 61 km - wyniki
1. Sławomir Spławski - 01:24:09 h, średnia prędkość 43,7 km/h
2. Artur Kozal
3. Radosław Lonka

Kategoria 50 lat i więcej, 61 km - wyniki
1. Lech Ergang
2. Tadeusz Jasionek
3. Romuald Szaj

Kobiety open, 61 km - wyniki
1. Małgorzata Zellner
2. Martyna Chlebosz
3. Marta Gogolewska

W kwietniu rozpoczęło się ściganie w ramach czwartków kolarskich. Przez cały sezon zawodnicy pracowicie zdobywali punkty: mężczyzni w dwóch kategoriach wiekowych - do 49 lat, 50 lat i więcej - oraz kobiety w klasyfikacji open.

Pierwsze trzy miejsce w kategorii do lat 49 przed dzisiejszymi zawodami zajmowali: 1. Artur Kozal - 89 pkt., 2. Paweł Rychlicki - 77 pkt.. 3. Sławomir Spławski - 57 pkt. Liderem w kategorii 50 lat i więcej był Artur Spławski - znany i wielce zasłużony wielkopolski kolarz. Zgromadził do dzisiaj 99 pkt. Drugi był Lech Ergang - 95 pkt., trzeci - Tadeusz Jasionek - 80 pkt.

Rywalizujący w niedzielę walczyli o kolejne punkty (podwójnie liczone). Ci z nich, którzy zdobyli ich najwięcej w skali całego roku - otrzymali nagrody finansowe, za trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach (do 49 lat, 50 lat i więcej), w wysokości 2000 zł za 1. miejsce, 1500 zł za 2. miejsce i 1000 złotych za 3. miejsce.


Kolarze polubili rywalizację sportową na torze samochodowym "Poznań", 12 października 2014.

Fot. Piotr Kurek

W kategorii do 49 lat pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Artur Kozal, 2. Paweł Rychlicki, 3. Sławomir Spławski, w przedziale wieku 50 lat i więcej - 1. Lech Ergang, 2. Artur Spławski, 3. Tadeusz Jasionek. Wśród pań trójkę najlepszych stanowiły: 1. Martyna Chlebosz, 2. Joanna Zbroszczyk, 3. Joanna Horemska.

Podczas 17 wyścigów przewinęło się 243 zawodników (nie licząc młodych adeptów kolarstwa z Tarnovii, Boranta, Stomilu, Jedynki Limaro Kórnik).

Po zakończeniu wyścigu prezes firmy "MERX Polska" Ryszard Kołacki - sponsor czwartków kolarskich- zaprosił wszystkich kolarzy na uroczysty obiad.

Pogoda sprzyjała dziś kolarzom, którzy jak jeden mąż chwalili organizację tegorocznych czwartków kolarskich oraz ich niedzielny finał. Wyrazili także zbiorowo podziękowanie władzom Automobilklubu Wielkopolski i jego prezesowi Robertowi Werle za udostępnienie toru samochodowego "Poznań" aż siedemnaście razy w tym roku.

                                                                Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL