R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888224 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
To była niezapomniana impreza

 

Przełajowcy pod wrażeniem trasy i organizacji
Mistrzostw Polski we Włoszakowicach


Barbara Borowiecka mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym. Włoszakowice, 24 stycznia 2021.
Fot. Piotr Łabaziewicz

Barbara Borowiecka i Marek Konwa zdobyli w niedzielę we Włoszakowicach tytuły mistrzów Polski w kolarstwie przełajowym. Rywalizacja nie tylko zawodniczek elity kobiet i elity mężczyzn była wielce emocjonująca.


Drugi dzień 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym rozpoczął się od opadów śniegu. Dodatnie temperatury sprawiły, że szybko stopniał i powiększył w ten sposób rozmiary i tak już niemałego błota na trasie, po której ścigali się najlepsi nasi przełajowcy.

Rywalizacja pań elity upłynęła, jak się wcześniej spodziewano, pod znakiem wyrównanej jazdy mistrzyń Polski z dwóch ostatnich lat: Zuzanny Krzystały (Szczekociny, 2020) i Barbary Borowieckiej (Strzelce Krajeńskie, 2019). Obie zawodniczki były bardzo dobrze przygotowane do imprezy i przez 11,6 km (cztery rundy po 2,9 km) prowadziły z sobą równorzędną walkę sportową.

Pierwsze okrążenie pani Zuzanna przejechała w 10 minut 47 sekund, Pani Barbara o siedem sekund wolniej. W połowie dystansu stopery zanotowały obu kolarkom ten sam czas - 21:42 min. Trzecią rundę jako pierwsza pokonała mistrzyni sprzed dwóch lat i była lepsza od rywalki o osiem sekund. Na ostatniej Barbara Borowiecka przyspieszyła, ale musiała bardzo uważać, by nie przewrócić się, i udało się jej zwiększyć przewagę nad ubiegłoroczną mistrzynią na mecie do 33 sekund.

Elita kobiet - Włoszakowice 2021

1. Barbara Borowiecka, Szczepan Bike Prinzwear - 00:43:13
2. Zuzanna Krzystała, RK Exclusive Doors MTB Team - 00:43:46
3. Antonina Białek, Warszawski Klub Kolarski - 00:44:14

Orliczki

1. Dominika Włodarczyk,  MAT Atom Deweloper Wrocł?aw - 0:44:3
2. Julia Zięba, LKK LUKS Sławno - 0:48:05
3. Kinga Kalembkiewicz, KLKS Azalia Brzóza Krółewska - 00:48:59

Orlicy

1. Stanisław Nowak, KS Luboń Skomielna Biała - 1:07:27
2. Krzysztof Domin, KS Pogoń Mostostal Puławy - 1:08:07
3. Jakub Musialik, MGLKS Koziegłowy - 1:09:32

Rywalizację juniorów wygrał Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek), juniorek - Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Krółewska). Wśród juniorów młodszych triumfował Franciszek Kocur (UKS Avatar), zaś wśró juniorek młodszych Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski).

To była niezapomniana impreza - zgodnie twierdzili zawodnicy, trenerzy i działacze kolarscy. Ludzie Ziemi Leszczyńskej stanęli na wysokości zadania i zorganizowali krajowy championat przełajowców na najwyższą z możliwych not.

                                       Piotr Kurek  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL