R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878304 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W najbliższą sobotę w warszawskim
Wilanowie pierwsza odsłona

 

Skandia Maraton Lang Team 2015


Paweł Ziemba, Dorota Stalińska i Czesław Lang. Warszawa, 21 kwietnia 2015, prezentacja cyklu Skandia Maraton Lang Team 2015.
Fot. Grzegorz Jakubowski/ Agencja Informacyjna Polska Press

25 kwietnia w warszawskim Wilanowie odbędzie się pierwsza edycja Skandia Maraton Lang Team 2015. Jeden z najpopularniejszych maratonów rowerowych odwiedzi w tym sezonie siedem miejscowości w całej Polsce. Dziś w Warszawie odbyła się prezentacja cyklu Skandia Maraton Lang Team z udziałem Czesława Langa – dyrektora generalnego Lang Team, Pawła Ziemby – prezesa Skandia Życie oraz Doroty Stalińskiej – ambasadorki akcji Pozytywne Obroty.

Skandia Maraton Lang Team już po raz dziewiąty zachęca do jazdy na rowerze i zaprasza do zabawy oraz rywalizacji miłośników dwóch kółek – zarówno tych doświadczonych, jak i zupełnych nowicjuszy. Kolarstwo może uprawiać właściwie każdy – niezależnie od wieku i umiejętności. Skandia Maraton Lang Team jest imprezą otwartą dla wszystkich, wystartować w niej może każdy – wystarczy mieć rower i kask. Dla całych rodzin przygotowane są przyjazne dystanse Rodzinna Parada (ok. 10 km), dla najwytrwalszych niemal stukilometrowe Grand Fondo. Wszyscy mają wybór jednego z czterech dystansów i możliwość startu na malowniczych trasach, a także w profesjonalnej oprawie przeniesionej z zawodowego wyścigu Tour de Pologne.

– Systematycznie promujemy aktywny wypoczynek i zdrowy tryb życia. Z badań wynika, że jazda na rowerze jest najczęstszym sposobem aktywnego wypoczynku Polaków. Co roku obserwujemy prawdziwych pasjonatów, którzy niestrudzenie walczą na trasach Skandia Maraton Lang Team. Pokonują własne słabości, mierzą się z własnymi marzeniami i dają przykład innym – mówi dyrektor generalny Skandia Maraton Lang Team Czesław Lang.

W tym roku Skandia Maraton Lang Team odwiedzi siedem miejscowości. Cykl rozpocznie się 25 kwietnia od edycji w warszawskim Wilanowie. Podczas niej zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Dziennikarzy, a dla kolarzy licencjonowanych będzie ona kwalifikacją do Reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w maratonie MTB. W Krakowie (16 maja) zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Energetyków, a podczas edycji Rzeszów-Podkarpackie (30 maja) o tytuł powalczą strażacy. Maratony w Gdańsku (13 czerwca) i Kwidzynie (3 października) będą z kolei zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonie MTB. Kalendarz uzupełniają wyścigi w Krokowej (4 lipca) oraz Dąbrowie Górniczej (19 września).


To już dziewiąty rok cyklu Skandia Maraton Lang Team.
Fot. Szymon Gruchalski

– Skandia Maraton Lang Team to wyjątkowe zawody, w których udział mogą wziąć zarówno profesjonalni kolarze, jak i całe rodziny poszukujące aktywnego sposobu na spędzenie sobotniego przedpołudnia. Naszym celem jest budowa społeczności ludzi aktywnych, promujących kulturę rowerową, a także wsparcie miast w ułatwianiu dostępu do infrastruktury sportowej dla ich mieszkańców – mówi Paweł Ziemba, prezes Skandia Życie.

Nowością tego sezonu będzie aplikacja mobilna Skandia Maraton Lang Team na Android, iOS oraz Windows Phone. Po uruchomieniu aplikacji użytkownik będzie mógł znaleźć najważniejsze i najbardziej aktualne informacje oraz szybki dostęp do czterech kategorii – Informacji, Strefy Zawodnika, Sponsorów i Społeczności. Aplikacja będzie dostępna od 24 kwietnia.

Podczas tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team po raz drugi odbędzie się akcja społeczna „Pozytywne Obroty”. Każdy gość, kibic czy uczestnik Skandia Maraton Lang Team może kręcić Pozytywne Obroty. Wystarczy wsiąść na rower i przejechać jedną z czterech tras na Skandia Maraton Lang Team lub w specjalnej strefie kibica na trenażerach. W tym roku akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa rowerzystów na drogach, a także zwiększenie świadomości bezpiecznej jazdy na rowerze. Każdy kilometr nakręcony w ramach akcji to pakiet bezpieczeństwa (szkolenie + odblaski) dla młodych rowerzystów i pieszych w regionie. Lekcje na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym będzie prowadzić Fundacja Doroty Stalińskiej NADZIEJA.

– Bezpieczeństwo uczestników drogi jest dla mnie szczególnie ważne, ponieważ sama kiedyś cudem przeżyłam wypadek samochodowy spowodowany nieuwagą jednego z kierowców. Rokrocznie na polskich drogach ginie blisko 6 tys. osób, a kolejnych 70 tys. zostaje okaleczonych. Prawie 50% z nich to rowerzyści i piesi. Chcąc przyczynić się do podnoszenia ich świadomości, szczególnie tych najmłodszych, zdecydowałam się wspierać akcję Pozytywne Obroty i wspólnie promować ideę bezpiecznej jazdy na rowerze – dodaje Dorota Stalińska, ambasadorka akcji Pozytywne Obroty.

Kalendarz Skandia Maraton Lang Team 2015:
Warszawa – 25 kwietnia
Kraków – 16 maja
Rzeszów – 30 maja
Gdańsk – 13 czerwca
Krokowa – 4 lipca
Dąbrowa Górnicza – 19 września
Kwidzyn – 3 października

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL