R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41327653 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Adam Adamkiewicz triumfuje
na dystansie 100 kilometrów

 

Setny czwartek kolarski na torze "Poznań"


Triumfujący Adam Adamkiewicz.
Fot. Piotr Kurek

Adam Adamkiewicz wygrał dziś w ładnym stylu wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań". Odbył się on w ramach czwartków kolarskim i był wydarzeniem jubileuszowym, gdyż była to jego setna edycja. Jak na tak ważne zawody, panie i mężczyzni ścigali się na dystansie 100 kilometrów. I zrobili spektakularne widowisko.

Zgłosiło się do udziału w setnym czwartku kolarskim prawie 150 osób, ale na starcie stanęło 116 osób, w tym siedem pań. Temperatura oscylowała w granicach 9 stopni Celsjusza, wiał dość mocny wiatr i momentami za chmur pojawiało się słoneczko.

25 okrążeń do przejechania, czyli dokładnie 102,08 km. Na pierwszej rundzie bardzo mocno pociągnął Wojciech Ziółkowski ze Stargardu, który jest rekordzistą Polski w jeździe godzinnej na czas. Jego wyczyn z lipca 2017, dokonał tego w Pruszkowie, można opisać krótko: 49470 metrów przejechał w 60 minut.


Adam Adamkiewicz, Paweł Wasiński i Wojciech Ziółkowski stworzyli w czwartek widowisko kolarskie.
Fot. Piotr Kurek

Na następnej rundzie dali o sobie znać Adam Adamkiewicz i Paweł Wasiński (obaj Strefasportu.pl MW Invest), na kolejnej również. W początkowej fazie wyścigu aktywni byli również Marcin Urbaniak z Poznania i Łukasz Harbacewicz z Goleniowa. Na szóstym okrążeniu na czele pozostała dwójka - Adamkiewicz i Wasiński. I wówczas postanowił do nich dojechać Wojciech Ziółkowski, co mu się udało.

Od tego momentu ta trójka jechała solidarnie i zgodnie współpracując. Nie oszczędzali się, dyktując mocne tempo. Ich przewaga nad peletonem stopniowo rosła, od 20 sekund do prawie dwóch minut na ostatnich okrążeniach.

Kiedy wjechali na ostatnie 4083 metry kibice zastanawiali się, kto dziś wygra? Na końcową kreską solo przyjechał Adam Adamkiewicz, za nim Wojciech Ziółkowski jako drugi i Paweł Wasiński jako trzeci. – Jestem szczęśliwy - powiedział kolarz amator, który w swym cv ma wspólne treningi i starty z Michałem Kwiatkowskim w toruńskim klubie. – Gdzieś około 1 kilometra przed metą skoczył do przodu Paweł Wasiński, Wojtek Ziółkowski popędził za nim a ja chwilę później skontrowałem - relacjonuje 29-latek, który 10 grudnia tego roku ukończy 30 lat.


Trzy kolarki z Kórnika jechały treningowo i nie były klasyfikowane.
Fot. Piotr Kurek

– Ostatnie 500 metrów, od wiaduktu nad torem "Poznań", pędziłem jak szalony. Odjechałem koledze Pawłowi i Wojtkowi Ziółkowskiemu, zyskałem nad nimi przewagę kilkudziesięciu metrów i wytrwałem w tym skutecznym ataku - cieszył się były zawodnik Pacificu Toruń.

Czwartek kolarski, 2 maja 2019 - wyniki

M20/30
1. Adam Adamkiewicz - 2:22:08, średnia 43,27 km/h
2. Wojciech Ziółkowski - 2:22:22
3. Paweł Wasiński - 2:22:24

M40/50
1. Grzegorz Golonko
2. Franciszek Harbacewicz
3. Zbigniew Kaczała

M60+
1. Marek Szymański
2. Bogusław Malke
3. Jerzy Neumann

Kobiety open
1. Marta Gogolewska
2. Kamila Wójcikiewicz
3. Małgorzata Howis

Z okazji setnego czwartku kolarskiego na torze Poznań" dzisiejsi triumfatorzy oraz osoby z podium otrzymały puchary. Były też premie finansowe dla dwanaściorga ludzi, które ufundował sponsor Ryszard Kołacki, prezes firmy Merx Polska. Wręczali je Pan Ryszard oraz Romuald Szaj - organizator imprez szosowych na poznańskim torze samochodowym.


Trzech najlepszych mężczyzn oraz organizator czwartków kolarskich i ich sponsor.
Fot. Piotr Kurek

Mówiąc w wielkim skrócie, jubileusz wypadł godnie. Jeśli chodzi o poziom sportowy, jak i o nagrody.

                                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL