R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602701 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bartosz Mikler i Klaudia Janik
pojechali najszybciej w Pniewach

 

Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim


Start zawodników elity.
Fot. Piotr Kurek

W niedzielę, 8 maja, w Pniewach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. Rywalizacja przebiegała w słonecznej pogodzie, miała wysoki poziom sportowy i toczyła się na jednej z najciekawszych tras XC w kraju. W elicie kobiet i mężczyzn najszybciej pojechali Klaudia Janik z Piły i Bartosz Mikler z Jarocina.

Trasa zawodów prowadziła przez Księże Góry, na których w przeszłości wielokrotnie już odbywały się Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim. Jest na niej kilka ciekawych przeszkód terenowych i podjazdów. Trasa liczyła 4,2 km i została w minionych dwunastu miesiącach mocno zmodernizowana. Jest kilka nowych sekcji: kamienna czy też ruchomych desek, pojawił się na niej mostek drewniany.


Klaudia Janik prowadziła od startu do mety.
Fot. Piotr Kurek

Tak jak zawsze, uwaga kibiców skoncentrowana była na wyścigu elity meżczyzn, którzy mieli do pokonania rundę rozjazdową i pięć okrążeń. Była to rywalizacja kolarzy górskich z przełajowcem Bartoszem Miklerem (Victoria Jarocin). Wygrał ją reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w kolarstwie przełajowym w Belgii, czyli Bartosz Mikler. Praktycznie prowadził prawie od początku i z rundy na rundę powiększał swą przewagę nad rywalami. Drugi był Łukasz Pihulak z Żar, trzeci Michał Górniak z Poznania. Miejsca od czwartego do szóstego zajęli: 4. Bartłomiej Oleszczuk (Poznań), 5. Beniamin Chojnicki (Zielona Góra), 6. Artur Sobkowiak (Piła).

W łączonym wyścigu elity kobiet, pań masters i juniorek wystartowały 24 zawodniczki. Po pokonaniu trzech rund pierwsza linię mety pokonała Klaudia Janik z Piły - jej czas 00:51:17.22 h, druga była Marta Rozwalka z Goniembic (00:51:44.74), trzecia juniorka Dominika Dukarska ze Środy Wielkopolskiej (00:55:20.05), czwarta Emilia Wójcikiewicz z Poznania (00:56:13.02), Carmen Głowacka z Poznania była piąta (00:57:24.25), szósta - Monika Otulakowska z Poznania (00:57:32.62), siódma - Pani Masters Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (00:57:47.35).


Najlepsze zawodniczki elity oraz honorujące je osoby.
Fot. Piotr Kurek

Ścigało się trzydziestu mastersów na czterech rundach. Wygrał Robert Syc z Leszna, choć gonił go zawzięcie i na ostatniej rundzie wyprzedził Błażej Surowiec z Poznania. Zawodnik z Grodu Przemysła dzień wcześniej startował na maratonie Skandii i Czesława Langa w Krakowie, gdzie problemy z rowerem przeszkodziły mu w zajęciu czołowego miejsca. W Pniewach też dopadł go pech i nie ukończył jazdy. Drugi był Piotr Majer z Poznania, trzeci Jan Zozuliński - też z Poznania.

Elita mężczyzn
1. Bartosz Mikler, Jarocin
2. Łukasz Pihulak, Żary
3. Michał Górniak, Poznań

Elita kobiet
1. Klaudia Janik, Piła
2. Marta Rozwalka, Goniembice
3. Kamila Wójcikiewicz, Poznań

Juniorzy
1. Dawid Godlewski, Piła
2. Mateusz Siejak, Kiekrz
3. Karol Maj, Piła

Juniorki
1. Dominika Dukarska, Środa Wielkopolska
2. Joanna Stefaniak, Pniewy
3. Martyna Szudra, Leszno

Juniorzy młodsi
1. Emilian Pajzert, Leszno
2. Michał Kaźmierczak, Leszno
3. Karol Przewdzięk, Bralin

Mężczyzni masters I
1. Robert Syc, Leszno
2. Piotr Majer, Poznań
3. Michał Badowski, Września

Mężczyzni masters II
1. Radosław Hulewicz, Psary Małe
2. Jacek Paszke, Poznań
3. Piotr Śliwian, Gorzów Wielkopolski

Mężczyzni masters III
1. Jacek Głowacki, Poznań
2. ...
3. ...

Mężczyzni masters IV
1. Jan Zozuliński, Poznań
2. Marek Witkiewicz, Poznań
3. ...

Kobiety masters
1. Małgorzata Gogolewska, Wągrowiec
2. Ewa Gajda, Swarzędz
3. Katarzyna Wolińska, Żary

Młodzicy
1. Jakub Bąk, Piła
2. Gracjan Kusza, Słupia Wielka
3. Adam Sroczyński, Jarocin

Młodziczki
1. Milena Drelak, Bralin
2. Weronika Przewdzięk, Bralin
3. Sandra Jędrzejak, Jarocin

W Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski XC zwyciężyli Marta Rozwalka (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu) i Bartłomiej Oleszczuk (Politechnika Poznańska). Najlepszymi kolarzami górskim Pniew okazali się Joanna Stefaniak i Arkadiusz Robak.


Start mastersów. Michał Badowski z Wrześni na prowadzeniu.
Fot. Piotr Kurek

Odbyły się także wyścigi żaczek i żaków oraz dzieci z rocznika 2007 i młodszych.

Impreza w Pniewach odbyła się w cyklu wyścigów XC o nazwie MTB PFKA CUP "Podążaj za pasją". Zorganizowali ją: Stowarzyszenie Rowerzystów "Odjechani - TEAM PL", Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pniewach oraz ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca.


Rowerowa zabawa najmłodszych.
Fot. Piotr Kurek

Patronat honorowy nad imprezą objęli marszałek województwa wielkopolskiego (reprezentował go dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki UMWW Tomasz Wiktor) oraz burmistrz Pniew Jarosław Przewoźny. Obaj honorowali najlepszych zawodników oraz czynili to także Eugeniusz Siminiak - "Odjechani - TEAM PL", Mariusz Zaborowski - dyrektor produkcji w firmie KARLKNAUER, Czesław Kurowski - zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Pniewy oraz Krzysztof Matuszak - przewodniczący Rady Miejskiej w Pniewach.

                                                                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL