R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902455 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Wyścigi w rodzinnej atmosferze

 

II Memoriał Jacka i Sebastiana


81 osób wystartowało w wyścigu na rowerach górskich.
Fot. Piotr Kurek

Dziś, w niedzielę 3 listopada, na poznańskich Winogradach odbyły się wyścigi kolarskie - II Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata. Wzięło w nich udział 118 osób - na rowerach przełajowych i górskich. Od początku do końca imprezy panowała rodzinna atmosfera, na co swój wpływ miała bardzo ładna pogoda. Zorganizowali ją Joanna Wąsiel i Maksymilian Bieniasz przy logistycznym wsparciu Wojciecha Gogolewskiego i jego ekipy.

Jako pierwsi ruszyli na trasę posiadacze rowerów górskich. Było ich łącznie 81, w tym osiem pań i 73 mężczyzn. Po starcie najszybciej pojechał Dominik Lewek z Poznania (KS Stomil), ale za nim na drugiej pozycji zajął miejsce Daniel Lipiński z Torunia (TTC). Za tą dwójką jechało kilku amatorów MTB.

– Pod koniec pierwszego okrążenia wyszedłem na prowadzenie i nie oddałem go już do końca wyścigu - cieszył się za końcową kreskę torunianin, rocznik 1994, który w czerwcu 2019 w Mrągowie podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w kategorii cyklosport zajął drugie miejsce.

Za jego plecami toczyła się zacięta walka o drugie i kolejne miejsca. Zwycięsko z niej wyszedł Maciej Mogiłka z Leszna (KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), za nim finiszowali: Dominik Lewek, Marcin Urbaniak Poznania (niestowarzyszony), Sylwester Swat ze Skórzewa (Swat Team) i Kacper Lewek z Poznania (KS Stomil).

Wśród pań rywalizację MTB wygrała Sandra Samolewska z miejscowości Wilkowice (KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), która od startu do mety jechało solo po zwycięstwo. Druga była Karolina Korbas z Lubonia (Road Bikers Poznań), trzecia - Karolina Dopierała z Poznania (KU AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu).

W drugiej odsłonie dnia ścigali się przełajowcy, którzy byli oddzielnie klasyfikowani w dwóch kategoriach: elita i masters oraz kobiety open.

Popis dobrej i skutecznej jazdy dał masters Maksymilian Bieniasz z Poznania (Rowerownia Rainbow Team), który w swym przedziale wieku wyprzedził Filipa Boguckiego z Poznania (Bajkot) oraz Krzysztofa Ambrożuka z Piły (Orca Precision Parts).

Wśród seniorów (elity) pewnie triumfował Jakub Mądry z Leszna (Drewmąd), który w maju tego roku w Pniewach wywalczył tytuł mistrza Wielkopolski w kolarstwie górskim. Drugi w tej kategorii był dziś na Winogradach Jerzy Stręk z Poznania (Bar) przed Krystianem Klukiem (Pro Fit Bike/ Jaanbikes).

Magdalena Kruk z Kluczewa (Strefasportu.pl MW Invest) była najlepsza w wyścigu kobiet na przełajówkach przed Weroniką Zielińska z Koziegłów (Kosoc Bike Team) i Dominiką Smyk z Wągrowca (Gogol MTB Team).

Było ciepło, temperatura wynosiła 13 stopni Celsujsza i w tej sytuacji na Winogradach pojawiło się wielu kibiców, całe rodziny. Pawłowi Górniakowi towarzyszyła żona Paulina i syn Franek oraz brat Michał z dwoma córkami - Mają i Marysią. Jerzego Stręka dopingowała żona Natalia i syn Wiktor oraz teściowie Katarzyna i Marek Zubrzyccy.

Zawody poświęcone były pamięci Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata, którzy byli dobrymi duchami wielkopolskiej społeczności rowerowej i przedwcześnie od nas odeszli: Jacek w październiku 2017 zginął w wypadku drogowym pod Zieloną Górą, Sebastian zmarł nagle w listopadzie 2015.

Były ładne medale dla startujących i nagrody do losowania wśród tych, którzy zdecydowali się dziś sportowo rywalizować. Główna, rower krossowy marki Trek trafił w ręce nastolatka (rocznik 2004) z Antoninka Marcina Bystrego, który dopiero od dwóch lat próbuje swych sił w wyścigowej rywalizacji.

Joanna Wąsiel i Maksymilian Bieniasz, Carmen Głowacka i Monica Abreu-Głowacka, rodzina Swatów, grupa sponsorów oraz Wojciech Gogolewski ze swą ekipą zorganizowali imprezę na medal. Było rodzinnie, radośnie, przyjaźnie. Ścigający oraz kibice doświadczali dziś łaskawości przyrody, dzięki czemu II Memoriał Jacka i Sebastiana zapisuje się bardzo pozytywnie w pamięci zawodników oraz dopingujących ich ludzi.

                    Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL