R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873385 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
To byl bardzo szybki wyścig

 

Dariusz Wojciechowski bohaterem dnia


Dariusz Wojciechowski i tandem Artur Korc i Przemysław Wegner.
Fot. Piotr Kurek

Dariusz Wojciechowski dał dziś pokaz szybkiej i skutecznej jazdy, wygrywając kolejny w tym roku czwartek kolarski na torze samochodowym "Poznań". Był to bardzo szybki wyścig, w którym startowało 115 osób na dystansie 49,2 km (12 rund). Czas zwycięzcy 01:02:29,713, średnia prędkość to 47,24 km/h.


Dzisiejszy wyścig zgromadził na starcie wszystkich najważniejszych amatorów szosy z naszego regionu, jak również stałych bywalców czwartków kolarskich z innych części kraju: Sławomira Chrzanowskiego, Franciszka Harbacewicza, czy też Tadeusza Jasionka.

Pojawił się też utytułowany Rosjanin Władimir Kuźniecow: w roku 1978 razem z Avoo Pikuusem i dwoma jeszcze kolarzami zdobył dla Związku Radzieckiego tytuł mistrza świata w jeździe drużynowej na 100 km. Polak Krzysztof Kurzawiński mieszka w Kanadzie (Toronto) i ma swym dorobku tytuł mistrza świata na torze w kategorii masters. Obaj panowie wystartują 1 września w UCI Grand Fondo World Championship w Poznaniu i dzisiejszy wyścig potraktowali jako dobry sprawdzian swej formy.


Dariusz Wojciechowski - bohater czwartku kolarskiego.
Fot. Piotr Kurek

Od początku wyścigu inicjowane były ataki, ale peleton czujnie reagował na próby odjazdu w wykonaniu Patryka Krajewskiego, Franciszka Harbacewicza, Przemysława Kuświka i Władysława Gładysiaka. Cały czas aktywnie jechała para Artur Korc i Przemysław Wegner.

Dariusz Wojciechowski, były szosowy mistrz Polski w wyścigu ze startu wspólnego z roku 1996, pięć rund przed końcową kreską odjechał z kilkoma zawodnikami rywalom wraz z tandemem Artur Korc i Przemysław Wegner, wytrzymał tempo narzucone przez tą dwójkę i dojechał z nimi do mety.

– To moje pierwsze zwycięstwo w tym roku - mówił uszczęśliwiony Dariusz Wojciechowski, rocznik 1968. Jego największym sukcesem było zdobycie w roku 1996 w Raciborzu tytułu mistrza Polski elity w wyścigu ze startu wspólnego. Dwa razy jechał w Wyścigu Pokoju, sześć razy w Tour de Pologne. Reprezentował kilka grup zawodowych, sześć lat jeździł w Mrozie (1996-2001).

Czwartek kolarski, 22 sierpnia 2019 - pierwsza dziesiątka

1. Dariusz Wojciechowski
2. Sławomir Splawski
3. Miron Kłosiński
4. Artur Małkowski
5. Franciszek Harbacewicz
6. Przemysław Kuświk
7. Łukasz Harbacewicz
8. Tomasz Grobelny
9. Krzysztof Kurzawiński
10. Władimir Kuźniecow

Równie zadowolony jak Dariusz Wojciechowski był Miron Kłosiński z Poznania (FTI Racing Team). Poznaniak drugi rok ściga się na rowerze szosowym i dziś po raz pierwszy stanął na podium. Radości nie krył także jego trener Artur Kozal.


Dziesiątka najlepszych zawodników oraz organizator imprezy.

Fot. Piotr Kurek

Goście z Kanady (Krzysztof Kurzawiński) i Moskwy (Władimir Kuźniecow) pokazali na co ich stać i zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

                                              Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL