R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825451 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Michał Kwiatkowski wystartuje
w 75. Tour de Pologne

 

4 sierpnia w Krakowie rozpoczyna się
nasz narodowy wyścig kolarski


Michał Kwiatkowski wystartuje w 75. Tour de Pologne.
Fot. Szymon Gruchalski

To już pewne - Michał Kwiatkowski wystartuje w 75. Tour de Pologne UCI World Tour. W barwach grupy Sky na trasie tegorocznego wyścigu mają również walczyć Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski.

W niedzielę Kwiatkowski zakończył udział w Tour de France. Wielka Pętla okazała się bardzo udana dla grupy Sky - zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Geraint Thomas, a trzecie miejsce w wyścigu zajął Chris Froome. Dzień po świętowaniu sukcesu Kwiatkowski potwierdził, iż za kilka dni pojawi się w Polsce. – Zdecydowałem, ze wystartuję w naszym narodowym wyścigu. To wspaniale móc się ścigać na polskich drogach przed moimi najwierniejszymi kibicami - powiedział Kwiatkowski. – Po zobaczeniu trasy tegorocznego Tour de Pologne doszedłem do wniosku, że zamiast klasyku w Hiszpanii może lepiej wystartować właśnie w Polsce. Sportowo to dobry ruch, a jednocześnie doskonała okazja do tego, aby spotkać się z fanami - dodał Michał.

Kwiatkowski wraca na trasę Tour de Pologne po dwuletniej przerwie. Już wiosną, przy okazji zwiedzania mobilnego muzeum Tour de Pologne w Grudziądzu, mistrz świata z 2014 roku mówił: – Oglądając zbiory zauważyłem, że moja historia w Tour de Pologne jest bardzo malutka. Cóż, mam tę przewagę nad wieloma innymi, że mogę się jeszcze ścigać i to nadrobić. Najbliżej zwycięstwa w Tour de Pologne Kwiatkowski był w 2012 roku, kiedy to zajał drugie miejsce tracąc 5 sekund do triumfatora Moreno Mosera.

Kwiatkowski to nie jedyny polski kolarz grupy Sky, którego zobaczymy na starcie tegorocznego Tour de Pologne. Na liście startowej znaleźoli się także Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski. Skład grupy Sky uzupełniają Sergio Luis Henao Montoya, Salvatore Puccio, Pavel Sivakov i Ian Stannard.

75. Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie, a zakończy 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL