R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832702 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wojciech Pszczolarski z brązem, Daria Pikulik tuż za podium

 

Torowe Mistrzostwa Świata w Hongkongu 


W czwartek Adrian Tekliński pojechał po złoto, w piątek Wojciech Pszczolarski wywalczył brąz.
Fot. PZKol

Wojciech Pszczolarski zajął trzecie miejsce w wyścigu punktowym podczas Mistrzostw Świata na torze w Hongkongu . Bliska powtórzenia sukcesu reprezentacyjnego kolegi była Daria Pikulik, która po zaciętej walce była czwarta w omnium.

Pszczolarski rozpoczął rywalizację w wyścigu punktowym bardzo aktywnie. Szybko zaczął zbierać cenne punkty, co okazało się dobrą taktyką. „Pszczoła” bardzo długo był na drugim miejscu za bezkonkurencyjnym Australijczykiem Cameronem Meyerem. O losach srebrnego i brązowego medalu zadecydowało ostatnie okrążenie. Szaleńczy atak Belga Kenny'ego de Ketele na ostatnich rundach pozwoliło mu zrównać się punktami z Pszczolarskim i wyrwać Polakowi srebro.

Inaczej toczyły się losy wieloboju kolarskiego wśród kobiet. Daria Pikulik rozpoczęła od szóstego miejsca w scratchu i dziewiątego w wyścigu tempowym. Świetna jazda w wyścigu eliminacyjnym 20-letniej Pikulik, która była trzecia, pozwoliła jej realnie myśleć o medalu.

Kończący rywalizację wyścig punktowy to pokaz ogromnej woli walki Polki. Dwa wygrane lotne finisze oraz pierwsze miejsce na ostatnim, podwójnie punktowym, pozwoliły Pikulik wskoczyć na czwartą pozycję. Do medalu zabrakło jedynie pięć punktów.

Po złoto sięgnęła Brytyjka Katie Archibald, a za jej plecami z tą samą ilością punktów uplasowały się Holenderka Kristen Wild i Australijka Amy Cure.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL