R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900244 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Maraton na miarę lata

 

581 fanów MTB ścigało się w Mosinie


Polana Pożegowska w Mosinie zaludniła się dziś kolarzami i kibicami.
Fot. Piotr Kurek

Słoneczna pogoda, temperatura na miarę zbliżającego się lata, miejsce wymarzone do jazdy na rowerze (Wielkopolski Park Narodowy), prawie 600 pasjonatów MTB, dużo kibiców i dobry catering, wszystko to sprawiło, że czwarta edycja cyklu Bike Cross Maraton w Mosinie zapisuje się w pamięci jego uczestników jako wielkie święto sportu i rekreacji.

Jeśli przyjąć, że w wyścigu szosowym średnio startuje około 150 kolarzy, to dziś na Polanie Pożegowskiej w Mosinie zjawiło się dokładnie 581 osób, czyli cztery solidne peletony. Z jednej strony utytułowani zawodnicy, z drugiej wcale liczna rzesza debiutantów.


Przemysław Mikołajczyk przed Mateuszem Kanoniczakiem (obaj Agrochest Team) na mecie dystansu Mega.
Fot. Piotr Kurek

Bohaterami imprezy byli pasjonaci MTB skupieni z teamie Agrochest. Na dystansie Mega (57 km) zajęli trzy pierwsze miejsca. Od początku narzucili mocne tempo jazdy, utrzymali je do końca i na mecie walczyli między sobą o pierwsze miejsce.

Wygrał Przemysław Mikołajczyk z Konina przed Mateuszem Kanoniczakiem z Poznania i Mateuszem Laszczykiem ze Sławna. Zwycięzca (rocznik 1970) był w przeszłości kolarzem szosowym, startował kilka razy w Tour de Pologne i w wieku prawie 50 lat zadziwia doskonałą sportową formą.

Mikołajczyk i Kanoniczak wjechali prawie razem, Mateusz Laszczyk minutę i dziesięc sekund za nimi. Trzy kolejne miejsca zajęli: 4. Radosław Lonka z Wrześni (Volkswagen Samochody Użytkowe), 5. Piotr Majer z Poznania (Mitutoyo AZS Wratislavia), 6. Wojciech Polcyn z Poznania (Colex Racing Team).


Rodzice z dziećmi, które dziś debiutowały w maratonie MTB.
Fot. Piotr Kurek

Warto w tym miejscu podkreślić, że bardzo dobrze pojechali na Mega koledzy zwycięzców - Marcin Hermanowski z Częstochowy był siódmy w klasyfikacji open, Wojciech Czajka z Poznania - 19. open i trzeci w M4.

Wśród pań na Mega jako pierwsza linię mety przejechała Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz z Poznania (Med Bike Team) - jej czas 2:09:00. Druga byla Małgorzata Gogolewska z Wągrowca (Gogol MTB Team), trzecia - Lidia Bzdęga-Antoniewicz (Mosina Bike Challenge. Miejsca od 4. do 6. zajęły: 4. Renata Głód z Leszna (Strefasportu.pl), 5. Anna Wysokińska z Plewisk (Restive Team), 6. Joanna Wojciechowska (Borkowice Bike Team).


Sześć najlepszych pań na Mega. Z lewej Waldemar Demuth - dyrektor Ośrodków Sportu i Rekreacji w Mosinie.
Fot. Piotr Kurek

Jazdę na trasie Mega ukończyło 124 osoby, w tym trzynaście kobiet. Jako ostatnia na mecie zameldowała się Marta Wiśniewska, lekarka z Poznania (Rusałka Team). – Pedałowałam dziś prawie trzy godziny. Jestem zmęczona dwudniowym wysiłkiem, gdyż w sobotę startowałem w triathlonie w Lusowie: 950 metrów pływania, 10 km biegu i 45 kilometrów na rowerze. Wspierał mnie duchowo mój chłopak, który jest filmowcem, i który może kiedyś pokusi się o dzieło pełne ekspresji i impresji o pięknie sportowej walki na rowerze.

Jazdę na Mini (27 km) ukończyło 457 osób, w tym kilkadziesiąt kobiet. Najlepsze czasy uzyskali: 1. Szymon Matuszak z Konina (MW Invest Group) - 0:49:52, 2. Jakub Kędziora z Poznania (Colex Racing Team) - 0:49:55, 3. Krystian Błaszczak z Niepruszewa (MTB Balma Team) - 0:49:57. Trzy pierwsze panie na Mini to Ewa Gajda ze Swarzędza, Kinga Styczyńska z Poznania (Colex Racing Team) i Anita Ignaczak z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).


Szymon Matuszak uzyskał najlepszy czas na trasie Mini.
Fot. Piotr Kurek

Dziś w Mosinie zjawiło się dużo obiecującej młodzieży z roczników od 1998 do 2001. Najlepsi z nich z dumą stawali na podium pod wysiłku na trasie 27 kilometrów: Jakub Bąk z Piły, Maurycy Lewicki z Poznania, Maciej Łopatka ze Środy (M-0), czy też Dawid Godlewski z Piły, Eryk Goroński z Obornik i Mateusz Siejak z Kiekrza pod Poznaniem (M-1).

Była to niezwykle udana impreza, pogoda sprzyjała aż nadto i czuło się, że zbliża się lato. Następny maraton w cyklu już za tydzień w Skokach.

                                                             Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL