R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739657 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Kozal z tandemem
mknął po zwycięstwo

 

Bardzo ciekawy wyścig kolarski
o puchar prezesa firmy Merx


Artur Kozal przed mistrzami świata. Tor samochodowy "Poznań", 14 października 2017.
Fot. Miron Kłosiński

Marcin Polak i Michał Ładosz oraz Artur Kozal stworzyli dziś pasjonujące widowisko na torze samochodowym "Poznań" podczas wyścigu kolarskiego o puchar prezesa firmy Merx. Od startu do mety jechali razem, stale zwiększając przewagę nad rywalami. Ci dwaj pierwsi pedałowali na tandemie, zawodnik FTI Racing Team na rowerze szosowym.

Marcin Nowak (kolarz z dysfunkcją wzroku) i Michał Ładosz (pilot) od kilku lat należą do światowej czołówki tandemów. Na wrześniowych mistrzostwach świata w parakolarstwie w Republice Południowej Afryki (Pietermaritzburg) zdobyli dwa medale. W wyścigu ze startu wspólnego - brązowy, w jeździe na czas - złoty.

Polak i Ładosz (Hetman Lublin) dziś po starcie na torze samochodowym "Poznań" pomknęli do przodu. Ruszyli swym mocnym tempem, za nimi pojechało kilku kolarzy. Po pierwszej rundzie (4083 metry) zostali oni i Artur Kozal.

Mieszkaniec Mosiny utrzymał się na kole mistrzów świata. Mniej więcej w połowie dystansu, dziś było 10 rund - prawie 41 km), przewaga tej trójki nad goniącymi ich zawodnikami wynosiła ponad minutę. Przez moment wydawało się, że może peleton się zmobilizuje i pogoni za zuchwałą trójką.

– Nie tylko siedziałem na kole, ale dawałem także zmiany - mówił przeszczęśliwy i zwycięski Artur Kozal. Dziś wygrał, dziś triumfował, choć w czwartkach kolarskich aż osiem razy przyjeżdżał jako drugi na linię mety. Jego czas - 00:52:19, czyli średnia wyniosła 46,83 km/h.

– Przełamałem się, spektakularnie wygrałem. Ten sukces, to zwycięstwo dedykuję żonie Annie, która dziś świętuje swe urodziny - powiedział Artur Kozal.

Drugi na końcowej kresce Marcin Karbowy (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) miał czas 00:55:00, trzeci Robert Żmudzin (FTI Racing Team) - ten sam rezultat.

W poszczególnych kategoriach triumfowali: cyklosport - Marcin Karbowy, M30 - Artur Kozal, M40 - Tomasz Grobelny (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), M50 - Franciszek Harbacewicz (LKS JF Duet Goleniów), M60 - Grzegorz Fajkowski (Dynamo Wrocław), M70 - Stanisław Paterka (Merx Team), kobiety open - Marta Gogolewska (Merx Team).

Po dzisiejszym wyścigu w sali konferencyjnej Automobilklubu Wielkopolski podsumowano rywalizację w ramach czwartków kolarskich 2017: wśród pan triumfowała Marta Gogolewska przed Renatą Kozanecką (CityZen) i Kamilą Wójcikiewicz (Rooweromania Poznań), w M20/M30 - Sławomir Spławski (Merx Team) przed Piotrem Lisem (Sportimed) i Arturem Kozalem, w M40/M50 - Jan Zugaj (NTS Nexelo Nowogard) przed Pawłem Rychlickim i Lechem Ergangiem (obaj Merx Team), w M60+ - Romuald Szaj (Merx Team) przed Markiem Szymańskim (Poznań) i Bogusławem Malke (CityZen - Fitness Fanatics).

Podsumowano także rywalizację w jeździe indywidualnej na czas (5 imprez - 3 liczyły się do klasyfikacji generalnej). Triumfowali: M20/M30 - Robert Żmudzin, M40/M50 - Robert Płotkowiak (Poznań), M60+ - Ryszard Kołacki (Merx Team), kobiety open - Kamila Wójcikiewicz.

Najlepsi otrzymali okazałe puchary i nagrody finansowe. Wręczali je Romuald Szaj - prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Cyklistów, Robert Werle - prezes Automobilklubu Wielkopolski, działacze Zarządu PZKol Tadeusz Jasionek i Franiszek Harbacewicz oraz główny sponsor dzisiejszego wyścigu i wszystkich czwartków kolarskich Ryszard Kołacki - prezes firmy Merx. Obecny był także Andrzej Wróblewicz - szef Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu. 

To było miłe i sympatyczne podsumowanie sezonu kolarskiego 2017 na torze samochodowym "Poznań". I organizatorzy, i zawodnicy, i kibice życzyli sobie wzajemnie zdrowia i spotkań na rowerach szosowych w sezonie 2018. Niech tak się i stanie!

                                 Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL