R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873728 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kolarskie Rio w Jeleniej Górze!

 

Maja Włoszczowska zaprasza
na dwa dni MTB na najwyższym poziomieW najbliższy weekend Jelenia Góra będzie stolicą polskiego kolarstwa, nie tylko MTB. W sobotę odbędzie się tutaj Jelenia Góra Trophy Maja Race z udziałem gwiazd światowego kolarstwa górskiego, w niedzielę natomiast Bike Maraton i Mistrzostwa Polski w tej specjalności kolarskiej.

Co tu dużo mówić, na liście startowej sobotnich zmagań w zawodach cross country widnieją nazwiska medalistek i medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Gunn-Rita Dahle Flesja, Jolanda Neff, Eva Lechner, Fabian Giger i Emil Lindgren - to światowa ekstraklasa kolarstwa górskiego. Ich zobaczymy na pewno. Kto jeszcze przyjedzie, kto skorzysta z zaproszenia Mai Włoszczowskiej? - otóż to okaże się w sobotę. Można być jednak pewnym, że w jeleniogórskim Parku Paulinum pojawią się zawodnicy z Polski, Czech, Niemiec, Francji, Rosji, Ukrainy, Rosji, Belgii, Szwajcarii, Austrii.

Za sprawą Mai Włoszczowskiej już po raz kolejny w Jeleniej Górze odbędzie się międzynarodowa rywalizacja czołówki światowego MTB. Ranga tego wyścigu rośnie, odbywa się on na trudnej i widowiskowej trasie, gromadzi tłumy kibiców i gwarantuje niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju atmosferę wielkiej sportowej imprezy.

Maja Włoszczowska, podwójna srebrna medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008) i Rio de Janeiro (2016), jest ambasadorkę tej imprezy. Jest postacią, bez której tego wyścigu by nie było, dodaje mu blasku, splendoru i chwały.

Symbol sportowego sukcesu. Zawodniczka z Jeleniej Góry już dawno stała się symbolem sportowego sukcesu, sportowej walki i sportowego ducha. Dostarcza nam emocji, wzruszeń i radości. Tłumy mieszkańców Jeleniej Góry nie tak dawno witały ją na placu Ratuszowym po powrocie z olimpiady i podziwiały kolejny medal z kolekcji zawodniczki - srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.


W Jeleniej Górze wystartuje Marek Konwa (na zdjęciu podczas maratonu MTB Grand Prix Kaczmarek Electric w Nowej Soli - 4 września). Olimpijczyk z Londynu i wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie górskim startem w Jeleniej Górze wraca, po kontuzji, do sportowej rywalizacji.
Fot. FOTOMTB.PL

Teraz będzie można zobaczyć Maję Włoszczowską na starcie, będzie można ją dopingować w jeleniogórskim Parku Paulinum, bić brawa na trasie, podczas jazdy i fetować na mecie. I pewnie jeszcze raz będzie można rzucić okiem na blask olimpijskiego srebra... Czy trzeba czegoś więcej aby przyjść na te zawody? Proszę bardzo: czołówka polskiego MTB, a do tego medaliści i medalistki igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

Gratka dla kibiców. Sobotnie zawody to nie lada gratka dla sportowego i kolarskiego kibica. Cross country to przecież niezwykle widowiskowa i emocjonująca dyscyplina MTB - nie bez powodu goszcząca w programie olimpijskim od dwudziestu już lat. Walkę na rundach można obserwować praktycznie cały czas, przemieszczając się wzdłuż trasy, zmieniając punkty obserwacyjne. Zmiany tempa, zmiany na prowadzeniu, dynamiczne zjazdy, strome podjazdy pokonywane w szpalerze kibiców, specyficzne dla XC nagromadzenie trudnych technicznych sekcji - wszystko to sprawia, że widzowie na brak emocji i wrażeń nie będą narzekać.


Trzech najlepszych zawodników Mistrzostw Polski w Maratonie MTB 2015: 1. Adrian Brzózka, 2. Wojciech Halejak, 3. Mariusz Kozak (wszyscy JBG-2 MTB Team). Z lewej Roman Jabłoński - wójt gminy Grębocicie, z prawej wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego Bogdan Rzepka. Obiszów, wrzesień 2015.
Fot. Piotr Kurek

Czeka nas cała sobota kolarskich emocji. Pierwsze starty już o 9.30. W programie mamy rywalizację juniorek i juniorów, juniorek i juniorów młodszych, młodzików i młodziczek, kategorii U23 i kategorii elita. Wszystko to w jeleniogórskim Parku Paulinum przy ul. Nowowiejskiej, a niekwestionowaną gwiazdą zawodów będzie z pewnością Maja Włoszczowska, choć nie możemy zapominać o świetnych zawodniczkach i zawodnikach, którzy również w Jeleniej Górze się pojawią.

Krajowy championat w maratonie MTB. Niedziela w Jeleniej Górze będzie drugim dniem zmagań kolarzy górskich - w Bike Maratonie i Mistrzostwach Polski w tej specjalności MTB - UCI MTB Marathon Series. Jako, że obie imprezy organizuje Maciej Grabek, można spodziewać się, iż w maratonie wystartuje grubo ponad tysiąc kobiet i mężczyzn.

Ci najlepsi walczyć będą o tytuły mistrzów Polski na trasie o długości 87 kilometrów i wielkości przewyższeń 2600 metrów. Wystartują z placu Ratuszowego w Jeleniej Górze, finiszować będą w Parku Paulinum. Ci z Mega będą mieli do pokonania trasę 57 km, ci z Mini - 31 kilometrów.


Czy Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) obroni w Jeleniej Górze tytuł mistrzyni Polski w maratonie MTB sprzed roku - z Obiszowa?
Fot. Piotr Kurek

I jeszcze jedno: i w sobotę, i w niedzielę w Jeleniej Górze odbędą się Mistrzostwa Polski szkółek kolarskich w kolarstwie MTB.

Tak więc w najbliższy weekend Jelenia Góra będzie, za sprawą Mai Włoszczowskiej, prawdziwą stolicą kolarstwa polskiego. Tego na najwyższym poziomie sportowym.

10 września
Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race

Organizator: Grabek Promotion
Gdzie: Jelenia Góra - park Paulinum
Start: Międzynarodowe wyścigi cross country dla wszystkich kategorii wiekowych: od młodzika/ młodziczki do zawodniczek elity kobiet i zawodników elity mężczyzn. Pierwszy wyścig (młodziczka, juniorka młodsza, młodzik) o 9.30, elita kobiet - 13.45, elita mężczyzn - 15.45.
Więcej informacji: www.mtbjelenia.pl 

11 września
Bike Maraton/ Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB
 - UCI MTB Marathon Series

Organizator: Grabek Promotion
Gdzie: Jelenia Góra - plac Ratuszowy
Start: Godzina 11.00 - start na dystansach Giga, Mega i Mini (w tym Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB). Dystanse do pokonania: Giga - 87 km, Mega - 57 km, Mini - 31 km. Meta w parku Paulinum.
Więcej informacji: www.mtbjelenia.pl

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL