R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308696 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Podjazdów nie zabraknie

 

Piotr Łącki autorem trasy w Żerkowie


Piotr Łącki jako osoba zamykająca maraton MTB w Żerkowie z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Czerwiec 2021. Przed nim uczestniczki jazdy na dystansie Fun.
Fot. Piotr Kurek


– Oj, nie będzie tak łatwo! Podjazdów nie zabraknie! Tymi słowami Piotr Łącki opisuje trasę, jaką przygotował maratończykom MTB w Żerkowie, gdzie w najbliższą niedzielę odbędzie się szósta edycja prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2022.


– Będzie to maraton na rundach. Każda liczyć będzie 20 kilometrów. Dystans zostanie powiększony o dojazd do nich i powrót z nich na metę - pan Piotr objaśnia zasadnicze elementy trasy, z którą zmierzą się pasjonaci kolarstwa górskiego nie tylko z Wielkopolski. Mini - to 23 km, Mega - 43 km i wreszcie Giga, najdłuższy - 63 kilometry.

Start i meta będą usytuowane w pobliżu wieży telewizyjnej. – Na każdej rundzie trzeba będzie dwa razy podjeżdżać pod nią. Nie zabraknie długiego, prawie kilometrowego podjazdu. Jeśli ktoś będzie chciał popatrzeć na piękno okolicy, to na siódmym kilometrze zobaczy ze szczytu wzniesienia panoramę żerkowskiego krajobrazu - szczegółowo prezentuje przebieg trasy niedzielnego maratonu.  

Piotr Łącki jest informatykiem. Kończył kierunkowe studia na UAM, był rok 2000. Dwadzieścia dwa lat temu rozpoczął pracę w Klęce (kiedyś Herbapol, teraz Phytophram), gdzie jest administratorem systemów komputerowych. W roku 2013, gdy w pobliskim Żerkowie odbywały się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, jedną z imprez towarzyszących imprezie był maraton MTB. – Wystartowałem na dystansie Mini, razem ze mną jechała żona Bożena (matematyczka z wykształcenia, absolwentka UAM). Dotarliśmy oboje na linię mety i okazało się, że ten rodzaj wyzwania bardzo nam odpowiada.

Minęło dziewięć lat i Piotr Łęcki ma już za sobą bogatą kartę startów w maratonach MTB. Brał udział w imprezach Wojciecha Gogolewskiego, "Kaczmarku" i Solidzie. Żona też nie próżnowała i wielkokrotnie stawała na podium, jak choćby w Dąbrowie Górniczej podczas maratonu MTB Skandii i Czesława Langa.

 – W niedzielę 19 czerwca pojadę na rowerze, ale jako ostatni. Będę zamykał trasę. Na Mini wystartuje syn Ignacy, ma 16 lat, oraz w kategorii Młodzik córka Jadwiga - mówi informatyk wysokiej klasy, rocznik 1976, który potrafi zadbać o liczną rodzinę, znaleźć czas na kolarski trening i wykorzystać na żerkowskiej ziemi każdą górkę i wzniesienie. – Na jednej rundzie wielkość przewyższeń wyniesie około 400 metrów  - podkreśla i zaprasza w imieniu burmistrza Michała Surmy i swoim do Żerkowa.
.

                               Piotr Kurek

19 czerwca 2022
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


Organizator: Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, Urząd Miejski w Żerkowie
Gdzie: Żerków, ul. Cmentarna przy szkole podstawowej
Start: godzina 11.00 - dystans Giga i kolejno sektory z Mega, Mini, Młodzik i Fun. Biuro zawodów czynne w niedzielę od 8.00 do 10.00. Pięć dystansów do pokonania: Giga - 63 km, Mega - 43 km, Mini - 23 km, Młodzik - 9 km, Fun - 9 km.
Więcej informacji: https://mtb.ke.pl


 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL