R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873131 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Andrzej Kaiser triumfuje
w Strzelcach Krajeńskich

 

Maraton MTB na 300 kobiet i mężczyzn


Start do maratonu MTB w Strzelcach Krajeńskich. 18 czerwca 2016.
Fot. Piotr Kurek

Andrzej Kaiser z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) wygrał dziś w ładnym stylu III Maraton MTB w Strzelcach Krajeńskich. Dystans 50 kilometrów pokonał w czasie 1 godziny 36 minut 50 sekund. W niezwykle udanej imprezie sportowo-rekreacyjnej wzięło udział prawie 300 pasjonatów rywalizacji na rowerach górskich, nie licząc prawie setki dzieci od lat 2 do 13.

Rafał Chmiel i jego koledzy mogą sobie gratulować zorganizowania takiej imprezy. Po pierwsze, starannie wyznaczyli trasę w terenie i dobrze ją oznakowali. Trochę niepokoju wywołały w nich piątkowe deszcze i ulewy, które suche dotąd miejsca zamieniły w kałuże i błotne przeszkody. Sprawdzili w sobotę o poranku warunki jazdy i ostrzegli startujących, by uważali na dziury i niewiadome skryte pod wodą.


Pięciu najlepszych mężczyzn na trasie Mega: Kacper Szczepaniak (od lewej - 2. miejsce), Andrzej Kaiser - zwycięzca, Mariusz Gil - 3. miejsce, Michał Górniak - 4. miejsce i Bartłomiej Oleszczuk - 5. miejsce.
Fot. Piotr Kurek

Po drugie, przygotowali dla najlepszych ładne trofea, nagrody finansowe, medale oraz bardzo dużo nagród rzeczowych - najcenniejszą z nich była lodówka dobrej klasy.

O 11 ruszyli w drogę razem - ci z dystansu Mega (50 km) i trasy Mini (30 km). Miejsca w pierwszym sektorze zostały zarezerwowane dla pań i panów z numerami startowymi do 80 (decydował o tym poziom sportowy).
 


Dzieci wykazały entuzjazm w rowerowej zabawie.
Fot. Piotr Kurek

Po niespełna półtorej godziny na Stadion Miejski w Strzelcach Krajeńskich, gdzie zlokalizowano miasteczko zawodów (start i meta), dotarła wiadomość, że samotnie prowadzi jadący z numerem 1 Andrzej Kaiser z Bytowa. I choć w tym momencie miał jeszcze około 5 kilometrów do końcowej kreski, nie pozwolił rywalom, by go dogonili.

Czas zwycięzcy - 1:36:50 h. Drugi był Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB) - tylko 14 sekund za Mistrzem Andrzejem, trzeci - Kacper Szczepaniak ze Zwierzyna (Szczepan Bike) - 27 sekund za zwycięzcą. Miejsca od 4. do 6. kolejno zajęli: 4. Michał Górniak z Poznania (Duda-Cars TP LINK Rybczyński Bikes), 5. Bartłomiej Oleszczuk z Poznania (Duda-Cars TP LINK Rybczyński Bikes), 6. Patryk Krajewski z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric MTB).


Rafał Chmiel zadbał o wszystko i koordynował pracę kolegów i przyjaciół.
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań na Mega triumfowała Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) przed Martą Balcerzak ze Skwierzyny (Kolarze Gorzów), trzecia była Kinga Budny z Gorzowa (MTB4fun).

Z trasą Mega zmagało się 79 osób, w tym siedem pań.

Dystans Mini najszybciej pokonał Bartosz Kołodziejczyk z Chodzieży ((Euro Bike Kaczmarek Electric MTB), wśród pań triumfowała Justyna Korzeniewska z Gorzowa. Trasę 30 km przejechało 180 osób, w tym 29 kobiet.


Katarzyna Hendrzyk-Majewska triumfowała w kobiecej rywalizacji na Mega.
Fot. Piotr Kurek

Odbyły się także wyścigi dzieci od lat 2 do 13: pełne emocji, wzruszeń, dobrych nagród.

III Marton MTB w Strzelcach Krajeńskich o puchar bumistrza miasta pokazał kolarską siłę miejscowej społeczności - pod względem sportowym, organizacyjnym i ludzkim. Warto było się wybrać do nieoficjalnej stolicy polskich przełajów, by uczestniczyć w imprezie na złoty medal.

                                                        Piotr Kurek 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL