Jestes 41038414 gosciem na naszej stronie
Brązowy medal na Majorce

Romuald Szaj trzeci w Pucharze Europy

Romuald Szaj zajął trzecie miejsce w wyścigu szosowym Pucharu Europy na Majorce.

Romuald Szaj zdobył brązowy medal w szosowym wyścigu Pucharu Europy mastersów na hiszpańskiej Majorce. Prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów prowadził jeszcze dwieście metrów przed metą i mógł wygrać rywalizację mężczyzn w wieku 65 lat i więcej, ale prowadzący kolarzy motocyklista pechowo zablokował mu drogę.

– Ścigaliśmy się na dystansie 52 kilometrów. Do pokonania był dwukilometrowy dojazd do rund (6 po 8 km) i powrót na metę tą samą drogą. Nie było górek i wzniesień, tylko lekko pofałdowane asfaltowe zmarszczki. Wystartowało około 35 zawodników dwóch kategorii: 60-64 lat oraz 65-69.

Ruszyli na trasę o 14.50. Było ciepło - 31 stopni Celsjusza. Jechało mu się od samego początku bardzo dobrze. Dominowali liczebnie Hiszpanie i Anglicy. Prezes PTC, główny organizator Kolarskich Czwartków na torze samochodowym "Poznań", cały czas był z przodu. Zaatakował na ostatnich kilkusest metrach przed metą. I kiedy już prawie widział się jako pierwszy na fniszowej kresce, prowadzący wyścig motocyklista przy skręcie w prawo na rondzie gwałtownie zahamował.

– Miałem do wyboru: hamowanie lub bliskie spotkanie z niefortunnym motocyklistą - mówi Romuald Szaj. – Wytraciłem prędkość, dwaj rywale mnie wyprzedzili, zająłem trzecie miejsce, co też cieszy - podkreśla.

Romuald Szaj przebywał na Majorce z innymi znanymi polskimi mastersami: Arturem Spławskim, Wojciechem Bartolewskim, Waldemarem Deleżyńskim i Piotrem Siebertem. Część z nich wzięła udział w 4-etapowym wyścigu mastersów dookoła Majorki (od 4 do 7 października): najlepiej z nich wypadł Wojciech Bartolewski - zajął 28. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Prezes PTC serdecznie zaprasza na jutrzejszy (środowy - 12 października) wyścig na torze samochodowym "Poznań". Będzie to dwudzieste spotkanie w tym miejscu przed niedzielnym finałem (16 października).

Jutro kolarze pokonają 10 rund. Początek wyścigu o 17, zapisy od 15.45 do 16.45.