R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41872996 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Aż dwudziestu czterech!

 

Rekordowa liczba Polaków
na starcie 73. Tour de Pologne
 

Michał Kwiatkowski jutro, 12 lipca, wystartuje w 73. Tour de Pologne. Z lewej Czesław Lang.
Fot. Ilario Biondi


24 Polaków wystartuje w 73. Tour de Pologne UCI World Tour. Nasz narodowy wyścig rozpocznie się we wtorek w Radzyminie. Dziś w hotelu Double Tree by Hilton odbyła się konferencja prasowa z udziałem polskich kolarzy.

Wszystkich zawodników i gości powitał dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang, którzy życzył wspaniałej rywalizacji i wielkich emocji. – Każdy wyścig ma swoją specyfikę. Wiadomo, że Tour de Pologne nie będzie Tour de France, bo nie mamy 21 dni i takich gór. Ale mamy 7 dni i nasz wyścig w ciągu tych siedmiu dni zawsze odkrywał jakieś gwiazdy. Odkrył Marcela Kittela, Petera Sagana, Andre Greipela, Rafała Majkę, Michała Kwiatkowskiego. Mam nadzieję, że ten wyścig pozwoli Michałowi odnaleźć się w tym sezonie i zaprezentować najwyższą formę – powiedział Czesław Lang.

Największe zainteresowanie dziennikarzy wzbudził oczywiście Michał Kwiatkowski. – Po przerwie spowodowanej chorobą trenowałem przez trzy tygodnie w Karkonoszach i mam wrażenie, że nie było najgorzej. Potrafiłem walczyć o klasyfikację generalną TdP w 2012 roku, mam nadzieję, że teraz dyspozycja pozwoli, aby zbyt szybko nie stracić szansy na tę klasyfikację. Ogólnie jedziemy w bardzo silnym składzie, jest Nicolas Roche, jest Leopold Konig. A ja każdego dnia będę sprawdzał swoją formę i przekonam się, czy problemy, które miałem w tym sezonie się nie powtórzą – powiedział kolarz Team Sky, który będzie miał silne wsparcie w Michale Gołasiu. – Szykowaliśmy formę na lato już od kwietnia. Teraz trzeba było zachować balans między treningiem a odpoczynkiem. Jestem zadowolony z ostatnich kilku dni, udało się zregenerować i na Tour de Pologne powinno być dobrze.


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Warszawie.
Fot. Ilario Biondi

Na dobry występ liczy także jeden z najbardziej doświadczonych kolarzy w peletonie, czyli Marek Rutkiewicz startujący w barwach reprezentacji Polski. – Chcielibyśmy powtórzyć wynik reprezentacji z ubiegłego roku – wygrany etap, koszulka lidera. Mamy w drużynie młodych i doświadczonych kolarzy, a to może być mieszanka wybuchowa. Powalczymy o klasyfikację generalną, a jeśli ukończę wyścig w piątce, to będę zadowolony.

W zupełnie innej roli Tour de Pologne rozpocznie Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step), dla którego będzie to pierwszy wyścig. – Myślę, że jestem dobrze przygotowany, a przywieźliśmy do Polski bardzo mocny skład. Na etapach bardzo liczymy na Gavirię, a w walce o klasyfikację generalną będzie się liczył Jungels. Tour de Pologne to dla polskiego kolarza coś wyjątkowego – powiedział Wiśniowski.

Po raz trzeci w naszym narodowym wyścigu wystartuje Karol Domagalski, tym razem w barwach One Pro Cycling. – To najważniejszy wyścig dla mojej drużyny. Jesteśmy nastawieni bojowo, choć mamy świadomość, że w wyścigu z najwyższej półki o czołową dziesiątkę będzie ciężko. Będziemy szukać okazji na każdym etapie, jesteśmy na tyle zgrani, że możemy zrobić psikusa faworytom i rozprowadzić naszego sprintera do walki o wysoką pozycję – powiedział Domagalski.

W 73. Tour de Pologne wystartuje także wielu czołowych kolarzy świata, między innymi Philippe Gilbert (BMC). – Cieszę się, że jestem w Polsce, to bardzo fajny wyścig. Zawsze staram się walczyć o klasyfikację generalną i tak będzie również tym razem, ale nie zapominam o konkretnych etapach. Dla mnie bardzo ważne jest, aby zdobyć jak najlepszą formę na igrzyska w Rio – powiedział Belg, mistrz świata z 2012 roku.

Podczas konferencji ogłoszono także współpracę między Tour de Pologne a Szlachetną Paczką. Nasz narodowy wyścig wspiera Szlachetną Paczkę pod hasłem „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” chcąc dodać siły tym, którzy walczą w życiu codziennym. – Sportowcy mają siłę do pokonywania słabości. Chcemy się dzielić takim podejściem z ludźmi, którzy na co dzień nam kibicują. Ludzie codziennie walczą ze swoimi problemami. My w tym roku chcemy dodać im sił – tłumaczy Czesław Lang.

73. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 12 lipca etapem Radzymin – Warszawa o długości 135 kilometrów. Po uroczystym otwarciu wyścigu kolarze wystartują z Radzymina o godzinie 13.20. W Warszawie będą mieli do pokonania siedem rund, a na mecie na Placu Teatralnym zafiniszują około 16.30.

Polacy w 73. Tour de Pologne, ich numery startowe

27 Łukasz Wiśniowski (Etixx - Quick-Step)
71 Michał Gołaś (Team Sky)
75 Michał Kwiatkowski (Team Sky)
86 Przemysław Niemiec (Lampre-Merda)
181 Paweł Franczak (Verva ActiveJet Pro Cycling Team)
182 Kamil Gradek (Verva ActiveJet Pro Cycling Team)
183 Paweł Cieślik (Verva ActiveJet Pro Cycling Team)
184 Łukasz Bodnar (Verva ActiveJet Pro Cycling Team)
185 Adam Stachowiak (Verva ActiveJet Pro Cycling Team)
191 Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
192 Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)
193 Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice)
194 Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)
195 Michał Paluta (CCC Sprandi Polkowice)
201 Dariusz Batek (reprezentacja Polski)
202 Dariusz Detko (reprezentacja Polski)
203 Przemysław Kasperkiewicz (reprezentacja Polski)
204 Piotr Konwa (reprezentacja Polski)
205 Szymon Rekita (reprezentacja Polski)
206 Marek Rutkiewicz (reprezentacja Polski)
207 Gracjan Szeląg (reprezentacja Polski)
208 Kamil Zieliński (reprezentacja Polski)
222 Marcin Białobłocki (ONE Pro Cycling)
223 Karol Domagalski (ONE Pro Cycling)

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL