R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41698212 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mistzowie Polski na starcie!

 

Jutro maraton MTB w Rakowni


Mariusz Gil kończy zwycięsko maraton "Kaczmarka" w Żarach. 24 kwietnia 2022.
Fot. FOTOMTB.pl

To już jutro,  w niedzielę 29 maja, w Rakowni pod Murowaną Gośliną  odbędzie się czwarta w tym roku edycja prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2022. Zawody zostaną przeprowadzone na ładnej trasie przygotowanej przez miejscowych fanów dwóch kółek. Na wielkopolskiej ziemi spotka się elita kolarstwa górskiego.

Na dystansie najdłuższym, czyli Giga - liczy 62 km, o zwycięstwo rywalizować będą mistrzowie Polski oraz godni ich rywale. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Mariusz Gil. To wicemistrz świata w kolarskich przełajach U23 (był rok 2004) oraz czterokrotny mistrz :Polski w tej specjalności. Mieszkaniec Strzelec Krajeńskich reprezentuje Euro Bike Team i od kilku lat jest już sympatyczną twarzą cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Michał Paluta, również ze Strzelec Krajeńskich, jest też mistrzem Polski i to wielokrotnym. Najważniejszy tytuł zdobył trzy lata temu w rywalizacji elity na szosie. W tym sezonie ściga się w barwach JBG2 CryoSpace, najsilniejszej rodzimej grupie kolarstwa górskiego.

Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry ma na swym koncie wiele wygranych maratonów "Kaczmarka: na trasie najdłuższej.

Mariusz Gil, Michał Paluta, Grzegorz Grabarek - to trójka kandydatów do zwycięstwa w Rakowni, bardzo ładnej wioski pod Murowaną Gośliną. Hubert Semczuk, ma w swym dorobku brązowy medal MP w maratonie MTB w kategorii młodzieżowców, będzie zapewne chciał się ładnie pokazać na wielkopolskiej ziemi (pochodzi z Wyrzyska). Patryk Krajewski i Błażej Surowiec zechcą być w niedzielę na mecie w pierwszej szóstce elity mężczyzn.

Miasteczko zawodów zlokalizowane będzie w Rakowni w gminie Murowana Goślina, na miejscowym boisku. Z drogi obok startować będą zawodniczki i zawodnicy na wszystkich dystansach. Rywalizacja toczyć się będzie na terenie Puszczy Zielonka, wokół jezior - Miejskiego w Okońcu, Czarnego, Pławno oraz Kamińskiego i Bolechowskiego (Mini). Ci z Mega i Giga w miejscowości Huta Pusta skierują się w stronę Zielonki, Dąbrówki Kościelnej i dalej Niedźwiedzin, by później wracać na metę.

– Trasa jest przygotowana - mówi Sebastian Kaczmarczyk (szef Kosox Bike Team), który tereny Puszczy Zielonka zna jak mało kto. – Jeśli w nocy z soboty na niedzielę nie spadnie ulewny deszcz, będzie szybka jazda. Myślę, że zawodnicy z Giga pojadą ze średnią prędkością około 30 kilometrów na godzinę. Dla tych, którzy nie znają tych lasów, będzie okazja, by poznać ich piękno - podkreśla fan rowerów i twórca słynnego Maximusa.  

Swoją rowerową zabawę będą miały dzieci na boisku sportowym w Rakowni. W Sulechowie (8 maja) wzięło udział w sympatycznej rywalizacji  prawie 200 dziewcząt i chłopców do lat dziesięciu. Z Poznania do Rakowni jest raptem 25 kilometrów, więc rodzice mogą zabrać tamże swe pociechy z ich rowerkami.

Murowana Goślina i jej okolice (Mściszewo, Łopuchowo) w minionych latach wielokrotnie były miejscem ogólnopolskich i regionalnych maratonów MTB (Grzegorz Golonko, Wojciech Gogolewski, Maciej Richter). Teraz w piękne okolice puszczańskie zawita prestiżowy cykl - Grand Prix Kaczmarek Electric MTB. Oj, będzie się działo.

                               Piotr Kurek

29 maja 2022
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB


Organizator: Stowarzyszenie Bike & Run Promotion, Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina
Gdzie: Rakownia - boisko sportowe
Start: godzina 11 - dystans Giga i kolejno sektory z Mega, Mini, Młodzik i Fun. . Biuro zawodów czynne w niedzielę  od 8.00 do 10.30. Pięć dystansów do pokonania: Giga - 72 km, Mega  - 56 km, Mini - 32 km, Młodzik  - 10 km, Fun - 10 km.  km
Więcej informacji: https://mtb.ke.pl


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL