R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888581 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sprinterski finisz na ulicach Rzeszowa

 

Theo Bos zwycięzcą trzeciego etapu
71. Tour de Pologne UCI World Tour

Theo Bos z grupy Belkin wygrał trzeci etap 71. Tour de Pologne. Holender triumfował po sprinterskim finiszu na ulicach Rzeszowa. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Petr Vakoc z grupy Omega Pharma Quick-Step.

Trzeci etap 71. Tour de Pologne z Kielc do Rzeszowa liczył 174 kilometry. Podobnie jak na poprzednich dwóch etapach niedługo po starcie trzeciego uformowała się ucieczka. We wtorek jechało w niej czterech kolarzy, w tym dwóch Polaków – Mateusz Taciak z CCC Polsat Polkowice i Paweł Franczak z reprezentacji Polski oraz Salvatore Puccio (Sky) i Björn Thurau (Europcar). Na lotnej premii LOTTO w Głogowie Małopolskim pierwszy finiszował Björn Thurau, a Franczak był trzeci. Na górskiej premii TAURON trzeciej kategorii w Rzeszowie najszybszy był Taciak, a drugie miejsce zajął Franczak.

Na rundach w Rzeszowie peleton doścignął uciekinierów, a o zwycięstwie decydował sprinterski finisz. Jako pierwszy na metę wpadł Theo Bos, tuż za nim finiszowali Luka Mezgec (Giant – Shimano) i Michael Matthews (ORICA GreenEDGE).

Dzięki zwycięstwu Theo Bos awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. – Jestem niesamowicie szczęśliwy. Bardzo dobrze czułem się na rundach. Wiedzieliśmy, że musimy być z przodu, bo na końcu droga była wąska i kręta. A potem musiałem już tylko walczyć o pozycję – mówił na mecie etapowy zwycięzca.

Liderem klasyfikacji generalnej SKANDIA pozostaje Czech Petr Vakoc, który żółtą koszulkę wywalczył na drugim etapie po samotnym finiszu w Warszawie.– Bardzo dobrze czuję się w tej koszulce, mam silny zespół, który mnie wspiera. Myślę, że w środę pozostanę liderem, a potem w górach będę musiał mocno pracować, aby zachować ją tak długo jak się da – mówił czeski kolarz.

Liderem klasyfikacji najlepszy góral TAURON pozostaje Maciej Paterski, najaktywniejszy zawodnik LOTTO to nadal Petr Vakoc, a klasyfikację punktową LANG TEAM otwiera Jauheni Hutarowicz. Najbardziej walecznym Polakiem na III etapie był Paweł Franczak. – Tour de Pologne to dla nas świetna okazja do tego, by pokazać się kibicom i sponsorom. A jeżdżąc z najlepszymi kolarzami możemy się wiele nauczyć, choćby zachowania w peletonie – przyznał kolarz reprezentacji Polski.

W środę najdłuższy etap 71. Tour de Pologne z Tarnów Gemini Park do Katowic. Trasa liczy aż 236 kilometrów. Kolarzom znów ma towarzyszyć upalna pogoda. – Nigdy tego dokładnie nie liczyłem, ale myślę, że przy takiej temperaturze 15 bidonów na jednego zawodnika to minimum – powiedział Mateusz Taciak.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL