R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632194 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Najlepsi ambasadorzy Nowogardu

 

Ewa Bańkowska zdobyła trzy tytuły mistrzyni świata,
Jan Zugaj wielce w tym pomógł trenerską radą 


Ewa Bańkowska i Jan Zugaj, kolarska para na dobre i na złe.
Fot. archiwum Ewy Bańkowskiej


Ewa Bańkowska najlepszym sportowcem Nowogardu w roku 2019, zaś Jan Zugaj najlepszym trenerem w mieście. Oboje dziś byli goścmi burmistrza Nowogardu Roberta Czapli i z jego rąk otrzymali statuteki, wyróżnienia oraz usłyszeli podziękowania za to, co zrobili w kolarstwie w poprzednim sezonie.

Pani Ewa dokonała w roku ubiegłym niebywałego wyczynu: w ciągu kilku tygodni (od końca sierpnia do połowy października) wywalczyła aż trzy tytuły mistrzyni świata wśród kobiet masters.Po raz pierwszy uczyniła to w ostatni czwartek sierpnia 2019 w podpoznańskich Bednarach w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 18,4 km, 1 września w Poznaniu wygrała wyścig szosowy ze startu wspólnego na dystansie 150 km i 12 października w Manchesterze w wyścigu torowym na dochodzenie na 2000 metrów nie tylko zwyciężyła, ale i ustanowiła nowy rekord świata z czasem 2:25,363 min. (lepszy o 4 i pół sekundy od poprzedniego ustanowionego przez zawodniczkę z Australii).

Pani Ewa jest zawodniczką nowogardzkiego klubu NTS-Spectrumbike, gdzie trenuje pod okiem znakomitego kolarza i trenera Jana Zugaja.


Burmistrz Nowogardu  Robert Czapla uhonorował dziś, 30 stycznia 2020, Ewę Bańkowską i Jana Zugaja.
Fot. archiwum Ewy Bańkowskiej

Oboje nie tylko kochają jazdę na rowerach, ale i organizują zawody kolarskie w Nowogardzie. W lipcu ubiegłego roku zaplanowali i przeprowadzili niezwykle udaną imprezę z udziałem zawodników z całego kraju. Oboje zapraszają już w tej chwili na kolejną, czwartą edycją maratonu szosowego Spectrumbike, który odbędzie się w sobotę 25 lipca 2020.

– Do końca sama nie mogę w to uwierzyć - mówiła w Poznaniu po zdobyciu dwóch tytułów mistrzyni świata. Emanowała z niej wielka radość a kilka tygodni później na torowych mistrzostwach świata w Manchesterze dołożyła jeszcze jeden złoty krążek do swej kolekcji.

– To coś niesamowitego, by w jednym sezonie osiągnąć takie wyniki. To coś fenomenalnego - podkreśla jan Zugaj, znany szosowy masters w Polsce i trener Pani Ewy. – I dodaje: – Przed nami  nowe cele i dużo pracy. Na horyzoncie wielkie sportowe wyzwania.

                                        Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL