R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900318 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Colnago C60 w zasięgu ręki

 

Kultowe rowery włoskie można kupić
na poznańskich Smochowicach


Anna Paździor zaprasza na poznańskie Smochowice. Najnowsze rowery marki Colnago i Bianchi czekają na dobrych kolarzy.
Fot. Piotr Kurek

Wiele fabryk rowerów powstaje i znika po latach, ale jest taka jedna, która istnieje już 60 lat i ciągle tworzy coś nowego, zadziwiając jakością swej produkcji innych wytwórców i kolarzy. To Colnago, włoska firma z Cambiago pod Mediolanem.

Jej nowy produkt, czyli rower szosowy Colnago C60, to prawdziwe dzieło ludzkiego geniuszu. Jest flagowym produktem firmy. To rower na sezon 2015. Waży 6,99 kg. I kosztuje niemało, bo w Wielkiej Brytanii aż 7999 funtów. Ten rower jest od niedawna dostępny w Polsce, w Poznaniu przy ulicy Sianowskiej 38 (+48 501 143 998) - w sklepie prowadzonym przez Annę (córkę) i Mariana Paździora.


Colnago C60, flagowy produkt z Cambiago, jest już dostępny w Polsce.
Fot. Piotr Kurek

– Jesienią pojechałem do Włoch, do firmy Colnago. Spotkałem się tam z Ernesto Colnago, twórcą firmy i jej szefem, żywą legendą światowego kolarstwa. Dzięki Czesławowi Langowi, serdecznie dziękuję mu za dobre słowa i rekomendację, nawiązałem współpracę z Colnago i zostałem jej wyłącznym dystrybutorem na Polskę - mówi Marian Paździor, związany z kolarstwem od pół wieku jako zawodnik, producent piast do kół oraz wsporników do siodła i kierownicy rowerów wyścigowych oraz wielokrotny mechanik wozu neutralnego na Wyścigu Pokoju.

– Cały dzień w Cambiago. Poznałem firmę, jej muzem, w którym wystawione są rowery, na których jeździli mistrzowie świata i triumfatorzy igrzysk olimpijskich. Któż nie pedałował na stalowych a później karbonowych rowerach Colnago, szosowych oczywiście. Belg Eddy Mercx otwiera listę ponad 40. mistrzów świata i kilkunastu olimpijskich, są na niej Leszek Piasecki i Włoch Giuseppe Saroni - wspomina swą wizytę we Włoszech Marian Paździor.


Poznaniacy Bogusław Malke i Marian Paździor (od lewej) i Ernesto Colnago. Cambiago, jesień 2014.
Fot. archiwum Mariana Paździora

Ernesto Colnago ma ponad 80 lat. Zaczynał jako młody chłopak od roli mechanika, by stworzyć firmę produkującą rowery i dać jej swe nazwisko. Kompania Colnago szybko zyskała reputację solidnego producenta ram rowerów szosowych, lekkich i wytrzymałych. Na jednej z nich w 1972 roku Eddy Mercx pobił rekord świata w jeździe godzinnej.

Ernesto Colnago miał zawsze smykałkę do innowacji. Tak powstał legendarny widelec (Precisa), który znakomicie zachowywał się na drogach jakby nie reagując na dziury. Szukając nowych inspiracji, nawiązał współpracę z Enzo Ferrarim (formuła F-1): tak powstały aerodynamiczne ramy karbonowe (był to rok 1989). Sprawdziły się one doskonale nie tylko w wyścigach szosowych, ale i w legendarnym klasyku Paryż - Roubaix, gdy startujący na rowerach Colnago kolarze zwyciężali.


Siedziba firmy Colnago w Cambiago pod Mediolanem.
Fot. archiwum Mariana Paździora

Do 2005 roku rowery Colnago powstawały tylko we Włoszech. Dwa lata później rowery tej marki zaczęto produkować bardziej masowo także na Tajwanie. Ale jedne i drugie mają włoskie serce. I znakomitą jakość.

– Od lat sprzedawałem rowery. Teraz postanowiłem wejść na polski rynek z kultową marką, znaną bardzo dobrze polskim mistrzom szosy, bo Ryszard Szurkowski, Leszek Piasecki i Czesław Lang na nich wygrywali swe najważniejsze wyścigi. Mam w ofercie Colnago C60, szosową perełkę w dorobku Ernesto Colnago. To rower, który może pomóc w zdobyciu naważniejszych tytułów: mistrza świata, mistrza olimpijskiego, czy też mistrza Polski. W ofercie mam rowery górskie bardzo dobrej jakości, również bardzo udane konstrukcje Colnago dla jazdy po mieście. I jakby tego było mało, zostałem także dystrybutorem marki Bianchi na Wielkopolskę - zachęca do odwiedzenia swego sklepu na poznańskich Smochowicach znany także społecznik, który od szesnastu lat bez przerwy organizuje wyścigi szosowe w tym właśnie fyrtlu Grodu Przemysła. Ich twarzami są Ryszard Szurkowski i Zenon Czechowski, którzy co roku na Smochowicach dają sygnał jazdy kolarzom i dzieciom również, robią rundę na rowerach retro i później honorują najlepszych startujących na podium - podkreśla nie bez dumy Marian Paździor.


Firma Pama zaprasza na ulicę Sianowską 38 w Poznaniu.
Fot. Piotr Kurek

– W przyszłym roku zapraszam w sobotę 16 maja na poznańskie Smochowice na wyścigi szosowe. W tym roku brało w nich udział około 700 osób. Mam nadzieję, że w 2015 roku będzie ich jeszcze więcej. Mam już siedemnaście rowerów na nagrody, nie bez znaczenia jest fakt, że Colnago i Bianchi dołożą się do puli nagród.

                                                                            Piotr Kurek

W najbliższą sobotę, 20 grudnia, Anna (córka) i Marian Paździor zapraszają na ulicę Sianowską 38 wszystkich entuzjastów kolarstwa. Będzie okazja, by zapoznać się z ofertą rowerów Colnago i Bianchi. Początek spotkania o godzinie 15.30.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL