R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825290 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Agata Lang wiceprezydentem
Europejskiej Unii Kolarskiej

 

Nowe władze UEC na kolejne cztery lata


Agata Lang wiceprezydentem Europejskiej Unii Kolarskiej. To duży sukces polskiego kolarstwa.
Fot. UEC

W niedzielę w Brukseli podczas zjazdu Europejskiej Unii Kolarskiej wybrano jej władze na kolejne cztery lata. Jednym z wiceprezydentów została Agata Lang!

Kadencja nowych władz trwać będzie do 2021 roku. Prezydentem, podobnie jak w latach poprzednich, będzie Francuz David Lappartient. Zmienili się za to jego zastępcy. Od teraz są nimi: Agata Lang (Polska), Rocco Cattaneo (Szwajcaria) oraz Alexander Gusyatnikov (Rosja).

– To był wspaniały weekend dla polskiego kolarstwa - powiedziała dziś Wielkopolskiemu Rowerowaniu Agata Lang. – W sobotę Kasia Niewiadoma i Michał Kwiatkowski doskonale spisali się w Strade Bianche. Ja w niedzielę zostałam wybrana do europejskich władz kolarstwa. Bardzo się cieszę, że polskie kolarstwo rośnie w siłę. I że swą wiedzą i doświadczeniem będą mogła mu służyć - podkreśliła Agata Lang, córka Czesława Langa, wicemistrza olimpijskiego z Moskwy.

Dodatkowo, w nowym zarządzie UEC znalazło się także trzech członków komitetu wykonawczego. Są to: Sahib Alakbarov (Azerbejdżan), Henrik Jess Jensen (Dania) i Martin Wolf (Niemcy).

Głównym celem nowych władz UEC będzie kontynuacja rozwoju europejskiego kolarstwa oraz wzmocnienie pozycji federacji na światowej scenie. Szczególnie istotny będzie program "Razem dla europejskiego kolarstwa", będący w realizacji już od pewnego czasu.

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL