R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900284 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Udany rewanż Mariusza Gila

 

Potworny upał lał się się dziś z nieba


Mariusz Gil (z lewej), Grzegorz Grabarek i Michał Glanz podjeżdżają pod wieżę telewizyjną w Żerkowie.
Fot. FOTOMTB.pl

– Wygrałem dzisiaj po zaciętej walce. Miałem godnych siebie rywali - Grzegorza Grabarka i Michała Glanza. W potwornym upale, który dziś się lał z nieba, zachowałem więcej sił i na metę przyjechałem pierwszy. To ogromna satysfakcja zwyciężyć w takich warunkach - mówi Mariusz Gil, triumfator rywalizacji mężczyzn na dystansie najdłuższym, Giga - 64 kilometry, podczas maratonu MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric w Żerkowie.


Mariusz Gil, rocznik 1983, mieszkaniec Strzelec Krajeńskich zapracował dziś na oklaski. Po pierwszej rundzie, 20 kilometrach jazdy, na czele zostało ich trzech: on, Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry i Michał Glanz z Warszawy. Na dwóch ostatnich okrążeniach zwiększali przewagę nad konkurentami.

– Michał był bardzo mocny na podjazdach, a tych dziś nie brakowało. Zaginaliśmy się na kierownicach do samego końca. Na ostatnim zjeździe z okolic wieży telewizyjnej każdy z nas próbował odjechać rywalom. Wówczas zostało nam około 4 kilometry do mety i na ostatnim długim podjeździe zostałem z Grzegorzem. Odskoczył mi nawet nawet na kilkadziesiąt metrów, ale doszlusowałem do niego. W końcówce zachowałem więcej sił i wygrałem - podkreśla były reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym.

I dodaje: – Wygrać rywalizację w elice mężczyzn u "Kaczmarka" nigdy nie jest łatwo, ale w tym potwornym upale być lepszym od silnych rywali dostarczyło mi  dziś ogromnej satysfakcji.

Elita kobiet
1. Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team) - 3:00:14
2. Daria Kasztarynda (Cellfast MTB Team) - 3:04:55
3. Izabela Gościańska (Real 64-sto) - 3:09:55
4. Sandra Samolewska (Eurorower.pl) - 3:10:07
5. Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team) - 3:16:04

Elita mężczyzn
1. Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) - 2:34:12
2. Grzegorz Grabarek (Real 64-sto TBM Systems) - 2:34:13  
3. Michał Glanz (Spica Solutions) - 2:35:25  
4. Kacper Fiszer (Real 64-sto) - 2:35:53
5. Filip Jeleniewski (Rybczyński-Bikes Remmers Team) - 2:35:57
6. Michał Gehrke (Rybczyński-Bikes Remmers Team) - 2:36:48
7. Marcin Urbaniak (KS Stomil Poznań) - 2:37:52
8. Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński-Bikes Remmers Team) - 2:38:37
9. Łukasz Klimaszewski (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław) - 2:39:25
10. Mateusz Mróz (Mróz Rowery Team) - 2:40:06

Na dystansie Mega (43 km) zwyciężali: Oliwier Machura (CST Accent MTB Team) i Idalia Gmura (Seven Perceptus Team), na  Mini (23 km) - Przemysław Mikołajczyk (Agrochest Team) i Weronika Zielińska (Kosox MTB Team).  

Mariusz Gil, Grzegorz Grabarek, Michał Glanz - trzej bohaterowie piekielnych zmagań w słońcu. Byli dziś nimi wszyscy, którzy zdecydowali się na start w tych zawodach i dojechali do mety (bez względu na dystans). Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2021 w Żerkowie zapisuje się epickie wyzwanie na naprawdę trudnej trasie. Wystartowało i dojechało do finiszowej kreski ponad 300 osób.

Przed tygodniem w Krośnie Odrzańskim Grzegorz Grabarek przyjechał na metę minimalnie przed Mariuszem Gilem. Dziś strzelczanin wygrał z zielonogórzaninem w udanym rewanżu.

                          Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL