R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826725 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Krzysztof Krzywy wygrał w Mądrzechowie

 

161 osób wystartowało dziś w Bytowskim Maratonie MTB


Bytowska wiara i Euzebiusz Marciniak (trzeci z prawej) - pierwszy trener Czesława Langa.
Fot. Piotr Kurek

Krzyszfof Krzywy (Nexus Team) wygrał dziś w Mądrzechowie Bytowski Maraton MTB na dystansie Mega (60 km). Wzięło w nim udział 161 osób, w tym osiemnaście kobiet. Niezwykle udaną imprezę kolarstwa górskiego zorganizował Andrzej Kaiser oraz wspierający go społecznicy - Eugeniusz Wiatrowski oraz Tomasz Franciszkiewicz.

Andrzej Kaiser, czyli "Kaszubski Wilk, mieszka w Bytowie. Zna wszystkie tereny wokół tego miasta i kiedy padła propozycja ze strony sołtysa Mądrzechowa Eugeniusza Wiatrowskiego, by w tej miejscowości zorganizować maraton MTB, jeden z najlepszych zawodników tej specjalności kolarskiej w Polsce powiedział: - Tak, robimy!

Pomysł padł w środku lata, dziś został zrealizowany. Andrzej Kaiser wyznaczył trasę, ze społecznikami zadbał o nagrody, o catering, o wsparcie wolonatariuszy i strażaków. Był profesjonalny pomiar czasu, ja z mikrofonem w ręku ożywiałem przez kilka godzin atmosferę na polanie pod Mądrzechowem.


Krzysztof Krzywy (z lewej) pierwszy na mecie.
Fot. Piotr Kurek

Przyjechało 161 osób, w tym 18 kobiet, które postanowiły dziś rywalizować na dwóch dystansach: Mega (60 km) i Mini (30 km). Z krótszą trasą wadziło się 130 osób i wszystkie panie, z dłuższą - 31 mężczyzn.

Na Mega po pokonaniu 30 km uformowała się sześcioosobowa czołówka, w której jechali, między innymi, Jan Suszko (1999) z Baszty Bytów i Krzysztof Krzywy (1978) z Gdańska (Nexus Team).

Po dwóch godzinach jedenastu minutach trzydziestu sześciu sekundach linię mety jako pierwszy przejechal Krzysztof Krzywy. Do końca walczył o zwycięstwo, gdyż tuż za nim jechał jak cień Łukasz Derheld (EDF Trek Gdynia). Na mecie różnica między nimi wyniosła kilka centymetrów. Trzeci był Tomasz Repiński z Kościerzyny (też EDF Trek Gdynia).


Jedna zawodniczka i jej kibice.
Fot. Piotr Kurek

– Brałem udział w tym roku w 43. imprezach - mówił za linią mety Krzysztof Krzywy. – Zaczynałem wiosną od zwycięstwa w Łebie (maraton MTB), kończę wygraną pod Bytowem - powiedział zawodnik z Gdańska, który w sezonie 2016 zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonach MTB (elita mężczyzn).

Na Mega w poszczególnych kategoriach triumfowali: M1 - Jan Suszko (Baszta Bytów), M2 - Łukasz Derheld, M3 - Krzysztof Krzywy, M4 - Jacek Rogowski (KSR Kościerzyna), M5 - Andrzej Jackowski ze Starej Łubianki (Cellfast MTB Team), M6 - Andrzej Jaroszonek z Barlinka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Na Mini, 30 km - 130 startujących, głównym kandydatem do pierwszego miejsca był Sławomir Pituch z Bytowa (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). I po godzinie trzech minutach dwudziestu sekundach potwierdził, że jest najlepszy. Drugi na mecie Paweł Brylowski (MTB Start Kartuzy) linię mety minął jedenaście sekund za zwycięzcą. Trzeci był Paweł Żywicki (Baszta Bytów).


Sławomir Pituch dojeżdża do mety.
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań na Mini trzy pierwsze miejsca zajęły: 1. Aleksandra Zabrocka (Baszta Bytów), 2. Elżbieta Reca (Baszta Bytów), 3. Joanna Połuch z Poznania (Rehau Relazzo Team).

Bytowian, co oczywiste, było najwięcej na trasie, ale ścigali się w Mądrzechowie i podziwiali okolicę startujący z Lęborka, Kwidzyna, Kartuz, Słupska, Koszalina, Kościerzyny, Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Poznania, Mosiny, Piły, Starej Łubianki, Połczyna-Zdroju, Barlinka, Czaplinka, Świecia (dobra wiara reprezentująca miasto i jego burmistrza Tadeusza Pogodę), Grudziądza,

Maraton made by Andrzej Kaiser and his friends przeszedł do historii. Honorowym starterem był Euzebiusz Marciniak (82 lata) - pierwszy trener Czesława Langa i wielu bytowskich kolarzy. Dzieci do lat 13 miały też możliwość sportowej rywalizacji na dystansie 700 metrów.


Trzech najlepszych zawodników oraz organizatorzy.
Fot. Piotr Kurek

Powiem krótko, początek został uczyniony. Andrzej Kaiser i jego przyjaciele wykonali kawał dobrej roboty. Zawodniczki i zawodnicy w superlatywach wyrażali się o trasie, najlepsi odbierali ładne statuetki, dziewięcioro najlepszych otrzymało także premie finansowe.

Pomysł zrodzony latem w październikową sobotę został zrealizowany. I choć chmury dziś nisko wisiały nad ziemią, pogoda nie opuszczała startujących. Wszyscy zapewniali, że tu wrócą w roku 2017 - na II Bytowski Maraton MTB do Mądrzechowa. Może latem, może w sierpniu?

                                                  Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL