R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686212 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jadę do Poznania z nadzieją

 

Marcin Białobłocki wystartuje w sobotę
w szosowych mistrzostwach Polski amatorów


Marcin Białobłocki i Wojciech Ziółkowski mistrzami Polski w jeździe parami. Golczewo, rok 2018.
Fot. archiwum Marcina Białobłockiego

Marcin Białobłocki przyjeżdża do Poznania i w sobotę wystartuje w szosowych mistrzostwach Polski amatorów. Impreza odbędzie się na torze samochodowym. – Nigdy na nim nie startowałem, ale jako 37-latek będę próbował pokazać na co mnie stać - powiedział dziś wieczorem mieszkaniec Mazur.


– Przed rokiem zakończyłem karierę i od tego momentu jestem amatorem. Jeżdżę na rowerze, pokonuję z przyjemnością kilometry dla zdrowia. Najczęściej na bicyklu górskim. Nie są to jakieś oszałamiające odległości, raptem w granicach 25-30 kilometrów. Gdyby policzyć wszystkie kilometry przejechane od dnia, w którym przestałem być zawodnikiem elity, to wyjdzie tego około 2000 km.

– Żyję spokojnie na Mazurach w przepięknej okolicy. Lipy pachną, słyszę roje pracowitych pszczół. Cichutko tu u nas i spokojnie. Wykorzystuję swą wiedzę o kolarstwie i pomagam w treningach entuzjastom szosy. Przemysław Baranowski, Marcin Baranowski i Jacek Foltyn są mieszkańcami Warszawy i z nimi przyjeżdżam do Poznania. Wystartujemy całą czwórką - mówi były mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas z roku 2015, triumfator ponad 200 wyścigów w czasie swej 24-letniej kariery.

– Wystartuję na rowerze szosowym Pinarello F10. Czuję się świetnie, czuję moc swego organizmu. Jeśli dopisze szczęście i dobrze powieje wiatr, to może będzie podium w mej kategorii wiekowej (rocznik 1983 - M30). Wiem, że firma Prinzwear Dawida Wawrzyniaka ze Stargardu przygotowała piękne koszulki dla mistrzów Polski. Może ta jedna będzie dla mnie? - mówi z nadzieją były szosowiec, który większość swojej przygody z kolarstwem spędził na Wyspach Brytyjskich. Tam wygrywał między innymi etapy i klasyfikację generalną wyścigu An Post Ras. Jednak punktem zwrotnym był rok 2015.

Wtedy Marcin Biuałobłocki przyjechał na mistrzostwa Polski i zdobył złoty medal w jeździe indywidualnej na czas. Później dostał szansę jazdy w reprezentacji Polski na Tour de Pologne i skrzętnie z niej skorzystał. Na koniec wyścigu w Krakowie nie miał sobie równych w czasówce, a gorszy od niego był między innymi Vasil Kiryienka (Białorusin niedługo potem został mistrzem świata w tej specjalności).

W roku 2017 jeździł w barwach CCC Sprandi Polkowice. Rok później w Golczewie z Wojciechem Ziółkowskim wywalczyli złoty medal elity w jeździe parami.  Przed rokiem zakończył karierę. Teraz jako amator pojawi się w sobotę na torze samochodowym "Poznań".

                                        Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL