R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902249 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Poznań zaprasza amatorów

 

W sobotę szosowe mistrzostwa Polski


Artur Kozal (z lewej) i Marek Kulas zgłosili się do sobotniej imprezy kolarskiej dla amatorów w Poznaniu. Na zdjęciu z 1 września 2019 stoją przed startem do Mistrzostw Świata Amatorów w Ponaniu.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą sobotę, 18 lipca, w Poznaniu odbędą się Szosowe Mistrzostwa Polski Amatorów. Zawody odbędą się w miejscu dobrze znanym fanom dwóch kółek, czyli na torze samochodowym w Grodzie Przemysła. Ponad 250 pasjonatów kolarstwa rywalizować będzie przez cały dzień - w trzech oddzielnych wyścigach.


Jako pierwsi wystartują o godzinie 10.00 najmłodsi amatorzy - od 18 do 39 lat (kategorie M20 i M30). Będą mieli oni do pokonania dystans aż 123 kilometrów. O 13.10 ruszą na trasę 90 kilometrów panowie w średnim wieku (M40 i M50), zakończą zmagania meżczyzni po 60 roku życia oraz panie (M60 i starsi oraz kobiety K1, K2, K3 - pedałowanie na 65 kilometrach rozpoczną o 15.30. Jeśli będą chętni, organizator przewidział rywalizację dla panów po 80. roku życia - dystans 30 km.

Zawodniczki i zawodnicy klasyfikowani będą w czternastu kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymają koszulki mistrzów Polski oraz złote medale, ci drugich miejsc - srebrne, ci z trzecich - brązowe.

Jest to impreza dla amatorów. Nie wymagane są licencje. Warunki startu są następujące: ukończone 18 lat, sprawny rower i kask. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca na stronie www.speedtimecycling.eu wraz z opłaceniem startowego.

W imprezie nie  mogą wystartować zawodnicy elity.

Trzy wyścigi na torze samochodowym "Poznań" gwarantują wiele emocji. Do tej pory zgłosiło się łącznie, w różnych kategoriach wiekowych, ponad 250 osób. Na liście widnieją nazwiska triumfatorów czwartków kolarskich, jak również utytułowanych przez lata szosowców: Grzegorz Golonko jest aktualnym mistrzem świata amatorów, to także Artur Spławski, Franciszek Harbacewicz, Robert Płotkowiak - każdy z tej trójki sięgał po tytuł mistrza świata masters, olimpijczyk z Atlanty Sławomir Chrzanowski.

Impreza odbędzie się bez względu na warunki atamosferyczne. Organizuje je Wielkopolskie Towarzystwo Cyklistów z jego niezawodnym prezesem Romualdem Szajem na czele. Sędzią głównym będzie Piotr Kożuch, z mikrofonem w ręku o kolarzach i przebiegu wyścigów mówić będzie autor tych słów.

                                   Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL