R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824656 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Połczyn-Zdrój czeka
na maratończyków MTB

 

6 maja wielka impreza z dobrymi nagrodami


Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów, wziął udział w połczyńskim maratonie MTB. 5 lipca 2009.
Fot. Piotr Kurek

6 maja w Połczynie-Zdroju odbędzie się Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy. Impreza jest jedną z dwunastu cyklu Zachodniej Ligi MTB 2018. Na starcie stanie zapewne ponad pół tysiąca fanów kolarstwa górskiego. Na najlepszych czekają - poza pucharami, medalami i statuetkami - nagrody finansowe w łącznej wysokości 13 tysięcy złotych.

– Jako mieszkaniec Połczyna-Zdroju cieszę się bardzo, że jedna z edycji Zachodniej Ligi MTB 2018 odbędzie się w moim mieście - mówi Andrzej Maziarz, pasjonat kolarstwa górskiego i jego animator. – Panie i mężczyzni rywalizować będą w przepięknej okolicy. Ci, którzy byli u nas choćby raz - wiedzą, że sceneria sportowej rywalizacji jest zachwycająca, szczególnie kilkanaście kilometrów od miasta, w miejscu, które nazywamy Połczyńską Gardą.

– Wspólnie z władzami Połczyna-Zdroju od ponad dziesięciu już lat organizujemy imprezy kolarstwa górskiego: zawody XC i maratony MTB - podkreśla Andrzej Maziarz. – Trzy lata temu udało się nam przeprowadzić zawody Pucharu Polski z udziałem czołowych zawodników MTB naszego kraju. Mamy zatem już spore doświadczenie i 6 maja z radością powitamy w naszym mieście rowerową brać z całej Polski.

Dystans Mega liczyć będzie 63 km, Mini - 33 kilometry. Zawodnicy ze sportowymi osiągnięciami, jak i debiutanci, powinni wiedzieć, że w roku 2009 w połczyńskim maratonie MTB zadebiutował ... Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszech czasów. Zmęczył się okrutnie na "Trzech Garbach", dojechał w deszczu do mety i powiedział, że odtąd nabiera szacunku dla kolarzy górskich.


Młody chłopiec (10-latek) przygląda się mistrzom polskiego kolarstwa: Andrzejowi Kaczmarkowi (z lewej) i Ryszardowi Szurkowskiemu. Połczyn-Zdrój, 5 lipca 2009. Z tego chłopca wyrósł reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym. To Wojciech Ceniuch - zawodnik Piasta Szczecin.
Fot. Piotr Kurek

Start i meta imprezy znajdować się będą w parku zdrojowym, przy pijalni wód "Joasia". Kobiety i mężczyzni stąd ruszą honorowo na maratonową trasę, ścieżkami parkowymi i dalej ulicą Sobieskiego. Po przejechaniu jednego kilometra, na wysokości "Trzech Garbów", nastąpi start ostry... Będzie można pedałować indywidualnie i parami.

Warto się wybrać na maraton MTB do Połczyna-Zdroju, który na początku maja każdego roku zachwyca swą naturalną urodą. Polecam, rekomenduję, zachęcam. Kilka razy byłem tutaj jako moderator imprezy kolarskiej z mikrofonem w ręku. Po raz pierwszy w roku 2007, po raz ostatni w 2015. 6 maja znów stanę w parku zdrojowym, by mówić o pasjonatach kolarstwa górskiego, o mieście z duszą i dobrych jego gospodarzach z Panią Burmistrz Barbarą Nowak na czele.

                                                  Piotr Kurek

6 maja 2018
Maraton MTB Polodowcową Krainą Drawy i Dębnicy

Organizator: Gmina Połczyn-Zdrój, Starostwo Powiatowe Świdwin, Nadleśnictwo Połczyn-Zdrój
Gdzie: Połczyn-Zdrój - park zdrojowy przy pijalni wód "Joasia"
Start: godzina 11.00 - Mega, 11.15 - Mini. Zapisy w biurze zawodów w dniu startu od godziny 8 do 10.30. Dwa dystanse do pokonania: Mega - 66 km, MIni - 33 km.
Więcej informacji: http://mtbpolczyn-zdroj.pl/mtb

   

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL