R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878566 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ostatnia droga Alojzego Kamela!

 

Żegnała Go rodzina, przyjaciele, ludzie kolarstwa


Pogrzeb Alojzego Kamela odbył się na poznańskim Miłostowie.
Fot. Paweł Kaczmarek

Przedwczoraj, w piątek 4 grudnia, w samo południe na poznańskim cmentarzu Miłostowo odbył się pogrzeb Alojzego Kamela. Mieszkaniec naszego miasta miał 74 lata. Jedenaście dni wcześniej przegrał walkę z koronawirusem.


Był sędzią klasy narodowej UCI. Był komisarzem Polskiego Związku Kolarskiego, wyróżnionym brązową, srebrną i złotą odznaką PZKol. Trzy lata temu otrzymał tytuł Honorowego Sędziego Polskiego Związku Kolarskiego.  Przez dziesięciolecia związany z kolarstwem. Pełnił przez wiele lat, między innymi, obowiązki przewodniczącego Kolegium Sędziów Poznańskiego Okręgowego Związku Kolarskiego.

Sędziował wyścigi na szosie, przełaje, zawody MTB i na torze kolarskim. W ostatnich latach nie opuszczał zawodów na Malcie, hipodromie Wola i w Swarzędzu. To w Swarzędzu 10 października tego roku sędziował Memoriał Mariana Kegela. To wówczas wielkopolska społeczność kolarska spotkała się z Nim po raz ostatni.

W piątek w ostatniej drodze na poznańskim Miłostowie Alojzemu Kamelowi towarzyszyła najbliższa rodzina, sąsiedzi i przyjaciele oraz ludzie kolarstwa - Robert Dobrochowski, Jerzy Placek, Paweł Kaczmarek, Tadeusz Kubiak, Bogusław Malke, Marek Szymański, Mirosław Jakubowski, Jerzy Neumann i Wiesław Kmieciak. .

                                       Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL