R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832356 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ładny gest Mateusza Taciaka

 

W Pruszkowie podczas uroczystej gali
podsumowano rywalizację BGŻ ProLigi 2013


Uroczysta gala w Pruszkowie. Od lewej: Ryszard Szurkowski, Marian Więckowski, Robert Taciak, Łukasz Bodnar, Kamil Zieliński i Małgorzata Zdzienicka-Grabarz. 12 października 2013.
Fot. http://www.bgzproliga.pl

Uroczysta gala podsumowująca rywalizację BGŻ ProLigi w sezonie 2013 przyniosła nie mniej emocji i niespodzianek jak całoroczna walka o punkty na polskich szosach. W obecności przedstawicieli PZKol, dyrektorów sportowych grup kolarskich, organizatorów wyścigów i oczywiście głównych bohaterów – czołowych polskich zawodników triumfatorzy prestiżowego rankingu w kategorii elity i orlików odebrali ufundowane przez głównego sponsora cyklu Bank BGŻ nagrody finansowe.

Przez rozpoczęciem ceremonii wręczania nagród zebrani uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego we wrześniu wybitnego polskiego kolarza, triumfatora Wyścigu Pokoju, wielokrotnego medalisty igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata – Stanisława Szozdy.

Pod nieobecność zwycięzcy BGŻ ProLigi Mateusza Taciaka (wraz z kolegami z CCC Polsat Polkowice startował w sobotę we Włoszech) nagrodę odebrał w jego imieniu ojciec – Robert, znakomity trener, wychowawca całych zastępów uzdolnionych kolarzy, w tym dwukrotnej mistrzyni świata na torze Katarzyny Pawłowskiej. W imieniu syna Robert Taciak zadeklarował, że cała nagroda (15 tysięcy złotych) przekazana zostanie na rzecz pierwszego klubu Mateusza – UKS Jedynka Limaro Kórnik.

Obok czołowej trójki kategorii elity (Mateusz Taciak, Łukasz Bodnar i Kamil Zieliński) nagrody finansowe odebrali najlepsi „orlicy” – Mateusz Nowak, Kacper Gronkiewicz i Przemysław Kacperkiewicz. Gratulując młodym kolarzom, ich rówieśnik, ale mający już w dorobku tytuł drużynowego mistrza świata Michał Kwiatkowski żartował, że powinien zachować ostrożność w życzeniu im sukcesów, bo już niebawem mogą się stać dla niego groźnymi rywalami.

Niespodzianką sobotniej gali w pruszkowskiej BGŻ Arenie było wręczenie nagrody specjalnej imienia Stanisława Szozdy, której pomysłodawcą jest Ryszard Szurkowski. Jak powiedział pragnie w ten sposób upamiętnić zmarłego kolegę wyróżniając co roku najbardziej walecznego i rywalizującego w prawdziwie sportowym duchu polskiego kolarza. Jednogłośną decyzją kapituły nagrody jej laureatem za rok 2013 i całą dotychczasową postawę został Bartosz Huzarski, bohater 240-kilometrowej ucieczki podczas tegorocznych mistrzostw świata we Florencji.

– Zawsze staram się szanować kolegów i rywali z peletonu. Nie zajeżdżam drogi, nie popycham, nie biję pompką – żartobliwie zauważył waleczny „Huzar” dziękując za wyróżnienie.

Podsumowując przebieg tegorocznej BGŻ ProLigi prezes Stowarzyszenia Miłośników Zawodowych Grup Kolarskich, red. Tomasz Jaroński przypomniał dziewięcioletnią już historię rankingu, odnotowując z satysfakcją podnoszący się z roku na rok poziom organizacji krajowych wyścigów.

Przedstawicielka tytularnego sponsora – Małgorzata Zdzienicka-Grabarz podkreśliła natomiast rosnącą popularność BGŻ ProLigi, nie tylko wśród samych zawodników i polskich ekip, ale i w odbiorze medialnym rywalizacji. – Zauważalne jest rosnące zainteresowanie mediów kolarstwem i organizowanym przez nas cyklem. Przyczyniły się do tego zarówno sukcesy na arenie międzynarodowej jak i rosnący poziom rywalizacji sportowej i medialnej oprawy wyścigów wchodzących w skład cyklu – zauważyła.

Doceniając wysiłki i pomysłowość organizatorów dyr. Zdzienicka-Grabarz i red. Tomasz Jaroński postanowili wyróżnić nagrodami specjalnymi dwóch spośród nich – Przemysława Bednarka (Ślężański Mnich i Mistrzostwa Polski) oraz Adama Chodora (Memoriał Grundmana i Wizowskiego). Jak uzasadniali na ich decyzję wpłynęła nie tylko sprawna organizacja, ale i dbałość o pozasportowe akcenty, tworzące wraz z wyścigiem prawdziwy „event”, wydarzenie skupiające na sobie uwagę lokalnej społeczności i popularyzujące sport kolarski. Obok honorowych wyróżnień laureaci otrzymali wymierną pomoc na kolejny sezon – sponsorski pakiet medialny ufundowany przez Bank BGŻ.

Klasyfikacja końcowa BGŻ ProLigi 2013
1. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) - 243 pkt.
2. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) - 192
3. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink) - 171
4. Kamil Gradek (BDC MarcPol Team) - 164
5. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) - 147
6. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) - 136
7. Paweł Cieślik (Bank BGŻ) - 133
8. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) - 116
9. Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) - 113
10. Michał Kwiatkowski (Omega Pharma - Quick Step) - 110

Klasyfikacja do lat 23
1. Mateusz Nowak (CCC Polsat Polkowice) - 57 pkt.
2. Kacper Gronkiewicz BDC MarcPol Team) - 50
3. Przemysław Kasperkiewicz (De Jonge Renner) - 30
Sklasyfikowano łącznie 61 zawodników

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL