R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900143 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Czesław Lang zaprasza do Bytowa

 

9 września kolarski wyścig szosowy 

To będzie wyjątkowe wydarzenie i wyjątkowy wyścig. Już 9 września w Bytowie odbędzie się ORLEN Wyścig Niepodległości o Puchar Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki.

– Jestem dumny, że pozyskaliśmy takiego partnera, jak firma ORLEN - mówi Czesław Lang, który stoi na czele organizacji imprezy. Wicemistrz olimpijski z Moskwy od 25 lat jest dyrektorem generalnym Tour de Pologne, ale to nie wszystko. Od lat promuje zdrowy tryb życia i aktywne formy spędzania wolnego czasu. I właśnie dla tych wszystkich, którzy kochają kolarstwo stworzono projekt, który do niedawna funkcjonował pod nazwą "Czesław Lang Race" – Cieszymy się, że możemy wspierać takie inicjatywy, jak wyścig w Bytowie. To upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a jednocześnie promocja aktywnego trybu życia. Obydwie inicjatywy są nam bardzo bliskie - mówi Anna Ziobro, dyrektor Biura Sponsoringu Eventów PKN ORLEN

ORLEN Wyścig Niepodległości jest odpowiedzią na wciąż rosnące zainteresowanie kolarstwem szosowym. Już dzisiaj na rowerach jeżdżą miliony Polaków, którzy coraz chętniej biorą udział w zawodach. –Chciałem więc dać szansę na pokonywanie własnych słabości w miejscu szczególnie mi bliskim, czyli w Bytowie. Ścigamy się o Puchar Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki na terenach, na których sam zaczynałem przygodę z kolarstwem. Zresztą w Bytowie wciąż działa klub Baszta, który od ponad pięćdziesięćiu lat szkoli kolejne talenty. Założycielem i moim pierwszym trenerem był Euzebiusz Marciniak. Zawsze będę miał wielki sentyment do tych terenów. Jeziora, pagórki, urokliwe krajobrazy i fantastyczne trasy - to właśnie Bytowszczyzna - opowiada Czesław Lang.

ORLEN Wyścig Niepodległości to rywalizacja na 73-kilometrowej trasie. Biuro zawodów będzie się mieścić na Stadionie Miejskim przy ulicy Mickiewicza 13. Zapisy już trwają przez internet. Zapisy w biurze zawodów i odbieranie numerów startowych rozpoczną się dzień przed wyścigiem w godzinach 16:30-18:30. Z kolei w dniu zawodów potrwają od 8:00 do 10:30. Punktualnie o 11 kolarze ruszą na trasę. – .Naszym atutem jest ciekawie wytyczona trasa, która wiedzie przez urokliwe tereny. Skandynawski lądolód zadbał o to, by zakątki gminy Bytów zaliczyć do pięknych i atrakcyjnych krajobrazów zachodnich Kaszub. Zapraszam więc 9 września do Bytowa, aby zmagać się na trasie wyścigu, niezwykle malowniczej, pofałdowanej, niekiedy trudnej z małą liczbą płaskich odcinków. Tu kolarze będą? mogli poczuć się jak w górach, bo Bytowszczyzna przyciąga też pięknymi i niepowtarzalnymi jeziorami - opowiada burmistrz tego malowniczego miasta Ryszard Sylka.

Zapisy wciąż trwają, a wszystkie szczegóły imprezy są na stronie: www.langteamrace.pl

To jednak nie wszystko. – Przygotowaliśmy też specjalną Paradę Rodzinną na dystansie 3,2 kilometra, w której udział jest bezpłatny. Tę trasę każdy może przejechaći spędzić miło czas z najbliższymi. Chcemy, aby nasze imprezy były dostępne dla wszystkich - tłumaczy Czesław Lang. Przed i po startach będzie można odwiedzić także jeszcze jedną atrakcję. Chodzi o pierwsze na świecie mobilne muzeum Tour de Pologne. To miejsce, w którym zostały zebrane eksponaty z 90-letniej historii Tour de Pologne. Od kilku miesięcy muzeum podróżuje po Polsce i odwiedziło je już kilkaset tysięcy ludzi. Teraz taką szansę będą mieli wszyscy ci, którzy 9 września pojawią się w Bytowie.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL