R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867472 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ławica wchodzi do akcji
z mocnym przytupem

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
za miesiąc już po raz dwudziesty szósty


Dobra wiara z Poznania odwiedziła w środę w Warszawie Jurka Owsiaka.
Fot. archiwum Mateusza Rybczyńskiego

14 stycznia 2018, a więc dokładnie za miesiąc, w całym kraju zagra, już po raz dwudziesty szósty, z sercem i optymizmem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ale po raz pierwszy na poznańskiej Ławicy.

Tamara Briańska i dwie jeszcze inne panie z tego fyrtla Poznania postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Najpierw między sobą wymieniły się przemyśleniami i uwagami, by przystąpić do działania. Mając olbrzymi apetyt na stworzenie wyjątkowego wydarzenia, które gwarantować będzie moc wrażeń - od sportowych wyzwań po artystyczne uniesienia.

Wczoraj Tamara Briańska z córką Karoliną, Ewą Szymankiewicz i Mateuszem Rybczyńskim (wielka rodzina Stowarzyszenia Rybczyński Team) oraz Patrycja Danielewska odwiedzili Jurka Owsiaka w jego siedzibie. Pojechali do Warszawy z dobrymi intencjami, by przedstawić program tego, co zamierzają zrobić i zorganizować 14 stycznia 2018 na poznańskiej Ławicy.

I tak na profesjonalnej scenie przy ulicy Złotowskiej 45 zagrają rozmaite zespoły: będzie rockowo, nie zabraknie cięższego brzmienia ze świetnym wokalem i melodii karnawałowych. Zaproszone przez organizatorów zespoły przedstawią autorskie aranżacje utworów Zbigniewa Wodeckiego.


Elita polskiego kolarstwa górskiego, czyli Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link, pojawi się 14 stycznia 2018 na Ławicy.
Fot. archiwum Mateusza Rybczyńskiego

Będzie także rowerowy zawrót głowy. Na dwudziestu rowerach stacjonarnych z kilometrami, czasem i słabościami zmierzą się zawodnicy Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team, także władze Poznania (prezydent miasta Jacek Jaśkowiak i jego zastępcy - Maciej Wudarski, Mariusz Wiśniewski i Jędrzej Solarski), profesor Jerzy Szczapa (prezes Polskiego Towarzystwa Neonatologicznego. Ja zaś będę miał okazję poprowadzić to wydarzenie, spiningową jazdę, z mikrofonem w ręku.

Koncerty zespołów, część sportowa, licytacje, nauka pierwszej pomocy, warsztaty dla każdego, tradycyjne światełko do nieba - o tym wszystkim pomyśleli ludzie o społecznym zacięciu z Ławicy. Miejscowa piekarnia (istnieje od 1904 roku) zaprezentuje dobrze rzeczy nie tylko dla łasuchów, zaś lokalna masarnia - dr. Maryniaka - przygotuje specjalne, najdłuższe, rekordowe i pod każdym względem wyjątkowe kabanosy.

Społecznicy z Ławicy wchodzą do akcji z mocnym przytupem: marzą o tym, by organizowana przez nich po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na zachodnich rubieżach Poznania powiodła się na medal. I zapraszają do udziału, do współuczestnictwa wszystkich ludzi dobrej woli: przedsiębiorców, nauczycieli, młodzież i artystów.

                                                  Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL