R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825586 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przemysław Rozwalka wygrał
w bardzo ładnym stylu

 

Środing (czytaj czwartek kolarski)
na torze samochodowym "Poznań"


Przemysław Rozwalka wygrywa środowy wyścig na torze "Poznań".
Fot. Piotr Kurek


Przemysław Rozwalka z podleszczyńskich Goniembic (niestowarzyszony) wygrał dziś w pięknym stylu wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań". Był bardzo aktywny od początku rywalizacji, trzy rundy przed finiszem dociągnął do kilkuosobowej grupy odjazdowej i na ostatniej prostej zostawił rywali za sobą. Wygrał zdecydowanie przed ). Franciszkiem Harbacewiczem z Goleniowa (JF Duet) i Bernardem Bocianem z Poznania (Borant Team).


Dziś w Poznaniu rozpoczęły się UCI Grand Fondo World Championships 2019, impreza dla amatorów, i w związku z tym tradycyjny czwartek kolarski na torze samochodowo-motocyklowym w Grodzie Przemysła odbył się o dzień wcześniej, dziś w środę.

Do pokonania było dwanaście rund, czyli 49,2 km. Wystartowały dziś 84 osoby, w tym kilka pań. Od początku wyścigu było niespokojnie, co oznacza, że wielu zawodników inicjowało odjazdy i chciało się pokazać zgromadzonej wokół toru "Poznań" publiczności. W roli śmiałków, raz za razem, występowali kolejno: Przemysław Kuświk, Przemyslaw Rozwalka, Artur Małkowski, Szymon Potaszinik czy też Krzysztof Borkowski,


Najlepsi zawodnicy środowego wyścigu oraz koledzy Bernarda Bociana z teamu Borant Poznań.
Fot. Piotr Kurek

Każda taka próba odskoczenia od rywali kończyła się po kilku minutach, na jednej rundzie o długości 4,1 km. Ale cztery rundy przed końcową kreską poszedł zdecydowany atak kilku kolarzy, między innymi Bernarda Bociana i Franciszka Harbacewicza. Gonił ich skutecznie Przemysław Rozwalka.

Na ostatnią prostą wjechali uciekinierzy w liczbie sześciu, za nimi wściekle finiszował peleton. Triumfował Przemysław Rozwalka przez Franciszkiem Harbacewiczem z Goleniowa (JF Duet) i Bernardem Bocianem z Poznania (Borant Team). Czas zwycięzcy - 01:05:18, czyli 45,21 km/h.

Dzisiejszy wyścig był ostatnim sprawdzianem, próbą generalną przed niedzielnymi zawodami UCI Grand Fondo World Championships Poznań 2019. Plus minus, z 84 osób, które dziś zdecydowały się na start, połowa stanie na starcie 1 września na terenie MTP.

                                    Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL