R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41832613 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sportowa zabawa dla 600 osób

 

Zdrowotel Łeba zorganizował weekend na medal


Krzysztof Krzywy (na pierwszym planie) i Andrzej Kaiser stoczyli zaciętą walkę kolarską w Łebie. Obaj byli poza zasięgiem rywali.
Fot. FOTOMTB.pl

Andrzej Kaiser i Krzysztof Krzywy stoczyli piękną sportową walkę podczas maratonu MTB w Łebie. Obaj odjechali rywalom na dziesiątym kilometrze, obaj przez następnych prawie 40 km pedałowali razem, zmieniając się na prowadzeniu. Na finiszu pędzili obok siebie, ramię w ramię, łokieć w łokieć.

Wygrał Krzysztof Krzywy, Andrzej Kaiser był drugi. Obu znanym kolarzom zmierzono ten sam czas. Róźnica na mecie wyniosła może dwa centymetry, może trzy.

Andrzej Kaiser i Krzyszfof Krzywy byli gwiazdami sportowego weekendu w Łebie, który zorganizował miejscowy Zdrowotel przy współpracy Mateusza Hanke i Tomasza Juchniewicza.


Na kolarskim zakręcie w Łebie.
Fot. FOTOMTB.pl

Także Patryk Piasecki (zawodnik najsilniejszej polskiej grupy MTB, jaką jest JBG-2) dał popis swych sportowych możliwości, wygrywając już po raz drugi Duathlon na Wydmach.

Fani duathlonu (biegania i jazdy na rowerze) w liczbie 150, maratończycy MTB w sile prawie 250 osób rywalizowali w niedzielę. Dzień wcześniej zjawiło się na ulicy Nadmorskiej 15/17 w Łebie około 150 pasjonatów nordic walking i 50 biegaczy.


Patryk Piasecki (JBG-2) fantastycznie pojechał na rowerze, w biegu nie dał się dogonić rywalom. Wygrał po raz drugi Duathlon na Wydmach w Łebie.
Fot. FOTOMTB.pl

W sumie, przez dwa dni weekendu w swoistej Olimpiadzie Sportu i Rekreacji czynnie uczestniczyło około 600 ludzi. To dużo, to naprawdę dużo, zważywszy fakt, że za organizację zabrali się znani fachowcy od wypoczynku, jakimi są Elżbieta i Wojciech Pietruszewscy, Dorota Sosnowska (Zdrowotel) oraz wspomniani wcześniej Mateusz Hanke i Tomasz Juchniewicz.

Sportowe Trójmiasto nie zawiodło (ani w maratonie MTB, ani w duathlonie), Bytów ładnie się pokazał, poznaniaków nie zabrakło. Byli ludzie z Warszawy, z Bydgoszczy, z innych rejonów kraju.


Rowery w marcu w nadmorskim pejzażu.
Fot.FOTOMTB.pl

Dla sześciorga najlepszych duathlonistów były puchary i nagrody finansowe, dla maratończyków MTB ładne puchary. Było sporo nagród. Wszyscy startujący w niedzielę otrzymali pamiątkowe medale. Kuchnia Zdrowotelu przygotowała pyszne jedzenie (obiad dla każdego).

Wszystko to, co działo się w Łebie, fotografowali mistrzowie obiektywu z FOTOMTB.pl, którym dowodzi Maciej Rzepecki z Poznania. Było ich kilku, zrobili bardzo dużo zdjęć. Każde kolejne jest piękniejsze od poprzedniego. Oddają trud rowerowych i biegowych zmagań. Pokazuję urodę marcowych zmagań sportowych w nadmorskim pejzażu.


Nie do przejechania przeszkoda.
Fot. FOTOMTB.pl

Już czwarty raz miałem okazję poprowadzić Duathlon na Wydmach z mikrofonem w ręku i po raz trzeci maraton MTB. Będę w tym miejscu trochę nieskromny, ale z dobrymi ludźmi warto brać udział w kształtowaniu imprezy, której każda kolejna edycja staje się wydarzeniem.

Państwo Pietruszewscy z niezastąpioną Dorotą Sosnowską oraz Mateuszem Hanke i Tomaszem Juchmiewiczem, także z fachowcami od pomiaru czasu z firmy Good Time tworzą piękną tradycję jesiennych (zawsze w listopadzie) i wiosennych (zawsze w marcu) sportowych wyzwań w Łebie. Dla znanych sportowców i amatorów w mieście żywiołów.

Następne 12 listopada 2016. Myślę, że jesienią znów nie zabraknie gwiazd: Andrzeja Kaisera, Patryka Piaseckiego, Bartosza Banacha, Krzysztofa Krzywego i innych. Może dołączą i inni znani sportowcy.

                                                                        Piotr Kurek 


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL