Jestes 41033590 gosciem na naszej stronie
Daniel Chądzyński mistrzem świata

Sławomir Spławski trzeci w St. Johann

Daniel Chądzyński mistrzem świata mastersów. St.Johann, 27 sierpnia 2016.

Sławomir Spławski z Bogdanowa pod Obornikami (Merx Team) wywalczył dziś w St. Johann trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w szosowych Mistrzostwach Świata federacji WMFC. Wielkopolanin przyjechał na metę 51 sekund za zwycięzcą - Polakiem Danielem Chądzyńskim.

Zawodnicy przedziału wiekowego 1977-1986 mieli do przejechania trzy rundy o długości 112 kilometrów. W tej kategorii wystartowało 20 zawodnikow, w tym trzech Polaków - Sławomir Spławski, Daniel Chądzyński z Sochaczewa i Sebastian Rubin z Łodzi.

Triumfował Daniel Chądzyński w czasie 2:47:17. Dwie sekundy za nim linię mety przejechał Niemiec Matthias Baeumer. Sławomir Spławski zajął trzecie miejsce, ze stratą do zwycięzcy 51 sekund. Na piątej pozycji uplasował się Sebastian Rubin z Łodzi - szef Komisji Masters Polskiego Związku Kolarskiego.

Sławomir Spławski (pierwszy z lewej) zajął w Austrii trzecie miejsce. Na zdjęciu z 19 maja wygrywa wyścig szosowy na torze samochodowym "Poznań". Wygrał w tym roku w tym miejscu już pięć razy.

– Było gorąco, temperatura wynosiła 32 stopnie Celsjusza. Gdzieś około 10 kilometra odjechaliśmy w sześciu, razem ze Sławkiem Spławskim i Sebastianem Rubinem, reszcie zawodników. Bardzo silny był Niemiec, który 4 km przed metą mocno pociągnął do przodu. Wytrzymalem ten atak i linię mety przejechałem jako pierwszy. Przed rokiem byłem drugi, dziś wygrałem - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu Daniel Chądzyński, znany producent odzieży sportowej. I dodał: – Za rok zmieniam kategorię jako zawodnik z rocznika 1977.

W wyścigu kategorii 1967-1971 dziesiąte miejsce zajął Paweł Rychlicki z Baranowa (Merx Team), na miejscach 5. i 6. uplasowali się Robert Bondaryk z Cybinki i Adrian Jach ze Szczecina.

Dziewięcioosobowa ekipa Merx Team wraca do Polski z trzema zwycięstwami (dwa Marty Gogolewskiej, jedno Artura Spławskiego) oraz trzecim miejscem Sławomira Spławskiego. W imprezie uczestniczyło ponad 3500 kolarzy mastersów z kilkudziesięciu krajów.