R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900281 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Mistrz strażaków na rowerze

 

Zbigniew Bródka - najlepszy łyżwiarz
wśród kolarzy Tour de Pologne Amatorów


Zbigniew Bródka (w białej koszulce kolarskiej) startował w ubiegłorocznym Tour de Pologne Amatorów. Ostatnie chwile przed startem ostrym w Poroninie.
Fot. Lang Team

Wśród medali zdobytych przez reprezentację Polski na zimowych igrzyskach olimpijskch w Soczi, jeden jest wyjątkowo bliski Tour de Pologne. To medal łyżwiarza Zbigniewa Bródki, ubiegłorocznego zwycięzcy mistrzostw Polski strażaków, które odbyły się w ramach wyścigu Tour de Pologne Amatorów.

Ubiegłoroczny Tour de Pologne Amatorów 2013 liczył 38,8 km i prowadził drugiego sierpnia po pętli dookoła Bukowiny Tatrzańskiej. Zbigniew Bródka, reprezentujący Państwową Straż Pożarną z Łowicza, zwyciężył w odbywających się w ramach imprezy mistrzostwach Polski strażaków. W ogólnej klasyfikacji Tour de Pologne Amatorów uplasował się na 25. pozycji, ale nie był do końca zadowolony ze swojego rezultatu. - Mogłem znaleźć się nawet w czołowej dziesiątce, ale straciłem chwilę przy bramkach na starcie - mówił Bródka dziennikarzom „Przeglądu Sportowego”.

Podczas weekendu Bródka osiągnął największy sukces w swojej karierze. Na igrzyskach w Soczi zdobył złoty medal w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m. Na co dzień mieszka w Domaniewicach pod Strykowem, gdzie trenuje w małym klubie UKS Błyskawica. 29-latek jest zawodowym strażakiem. W Tour de Pologne Amatorów wystartował z marszu, korzystając z przerwy w obozach przygotowawczych do olimpiady.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w ubiegłorocznym Tour de Pologne Amatorów wystartowało prawie 1300 osób, w tym znakomici przed laty kolarze - Ryszard Szurkowski, Czesław Lang, Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Henryk Charucki. Ścigali się na urokliwej trasie, wiedzie przez Ząb Kamila Stocha, ludzie w rożnym wieku i rozmaitych profesji. Nie brakowało w tej szlachetnej rywalizacji i Wielkopolan - lekarza Tomasza Kaczmarka z Wielenia nad Notecią, strażaka Piotra Kustonia z Szamotuł i autora Wielkopolskiego Rowerowania Piotra Kurka.

Można mieć nadzieję, że i w tym roku mistrz łyżew Zbigniew Bródka pojawi się na starcie Tour de Pologne Amatorów, który 8 sierpnia odbędzie się również w Bukownie Tatrzańskiej i okolicy.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL