R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41302076 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
90 kilometrów w pięknej okolicy

 

W sobotę 3 czerwca XII
Leszczyński Maraton Rowerowy 


Ciekawe, kto z tego licznego zespołu - FTI Racing Team - wystartuje w sobotę 3 czerwca w leszczyńskim maratonie szosowym?
Fot. Piotr Kurek

Jutro, 3 czerwca, już po raz dwunasty odbędzie się Leszczyński Maraton Rowerowy. Jego uczestnicy zmierzą się dwoma dystansami: główny liczy 90 kilometrów, mini - 30 km. Zapowiada się impreza z udziałem ponad 700 osób, swą rywalizację o mistrzostwo Polski mieć będą dziennikarze.

Co tu dużo mówić, organizatorzy - Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Życie jest piękne" - wyznaczyli ładną trasę w Lesznie i jego okolicach. Start nastąpi o godzinie 10.00 na ulicy Szybowników (Centralna Szkoła Szybowcowa), skąd zawodniczki i zawodnicy pojadą w stronę Piotrowic i dalej Niechłodu, Zbarzewa, Gołanic, Krzycka Wielkiego, Boguszyna, Bukówca Górnego, Grotnik, Boszkowa, Starkowa, Radomierza, Olejnicy, skąd przez Górsko, Brenno, Zaborówiec, Włoszakowice, Jezierzyce, Zbarzewo, Niechłód i Piotrowice wracać będą do Leszna. Lotna premia zlokalizowana będzie na 65 kilometrze - we Włoszakowicach.

Zgłosiło się do tej pory ponad 700 osób. Liczba startujących, ze względów bezpieczeństwa, została ograniczona do 850. W imprezie można jechać na rowerach szosowych, górskich i innych. Obowiązkowo trzeba posiadać kask.

Na dystansie 90 kilometrów po raz drugi o tytuł mistrza Polski na szosie rywalizować będą dziennikarze. Jednym z kandydatów do pierwszego miejsca jest Dariusz Baranowski (rocznik 1972), znakomity przed laty kolarz - trzykrotny triumfator Tour de Pologne, obecnie wielce ceniony komentator cyklizmu w Eurosporcie.

Zapowiada się, jak zwykle, duża impreza kolarska w bardzo ładnej okolicy, gdyż tereny Boszkowa, Olejnicy, Górska, Włoszakowic jawią się jako najbardziej urokliwe w Wielkopolsce.

Mniej zaawansowani rowerzyści zmierzą się z dystansem Mini - 30 kilometrów.

program imprezy

2 czerwca, piątek
godzina 16 - otwarcie biura zawodów - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
godzina 21 - zamknięcie biura zawodów

3 czerwca
godzina 6 - otwarcie biura zawodów - przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych
godzina 9.30 - ustawianie się uczestników do startu, ulica Kosmonautów
godzina 9.45 - odprawa techniczna
godzina 10.00 - start
godzina 15.00 - ogłoszenie wyników, dekoracja uczestników w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz wręczanie nagród

Więcej szczegółów na temat leszczyńskiej imprezy
na stronie http://www.bikefun-leszno.com

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL