R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686235 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Tour de Pologne
od 5 do 9 sierpnia

 

Dziennik "As" ujawnia prawdopodobny
kalendarz imprez kolarskich roku 2020


grafika - As.com

Od sierpnia do listopada mają się odbyć wszystkie wielkie toury kolarskie i najsłynniejsze klasyki. Dla Tour de Pologne wyznaczono termin od 5 do 9 sierpnia – poinformował w niedzielę hiszpański dziennik „As”, powołując się na dobrze poinformowane źródła.

„As” zastrzegł, że jest to „prawdopodobny kalendarz wyścigów”, który musi jeszcze zostać zatwierdzony, ale „na stole leżą też inne opcje”.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zapowiedziała wcześniej, że przedstawi nowy kalendarz imprez 5 maja.

Jak twierdzi „As”, po trwającej cztery i pół miesiąca przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa kolarze elity wrócą do ścigania 1 sierpnia we włoskim klasyku Strade Bianche. W nowym kalendarzu Tour de Pologne ma być pierwszym wyścigiem etapowym.

W trakcie rywalizacji w Polsce zaplanowano pierwszy z pięciu najbardziej prestiżowych klasyków, tzw. monumentów – przeniesiony z marca Mediolan-San Remo (8 sierpnia).

Już wcześniej UCI potwierdziła terminy mistrzostw krajowych (21-23 sierpnia), Tour de France (29 sierpnia – 20 września) i mistrzostw świata w Aigle-Martigny (20-27 września). Te daty zostały podtrzymane w dokumencie, na który powołuje się „As”.

Według hiszpańskiego dziennika, wyścig Giro d’Italia odbędzie się w dniach 3-25 października, natomiast Vuelta a Espana częściowo się z nim pokryje, bo rywalizacja będzie trwać od 20 października do 8 listopada.

W trakcie Giro i Vuelty mają się również odbyć inne monumenty: Liege-Bastogne-Liege (4 października), Dookoła Flandrii (18 października) oraz Paryż-Roubaix (1 listopada).

Oprócz Tour de Pologne w planie są trzy inne krótkie wyścigi etapowe: Criterium du Dauphine (12-16 sierpnia), Tirreno-Adriatico (8-14 września) oraz BinckBank Tour (29 września – 3 października).

Kalendarz mają uzupełnić wyścigi klasyczne: Grand Prix Plouay (25 sierpnia), Strzała Walońska (29 września), Amstel Gold Race (10 października), Gandawa-Wevelgem (11 października), Dwars Door Vlaanderen (14 października) oraz ostatni z monumentów – Il Lombardia, który zakończy sezon 14 listopada.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL