R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41321476 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Paulina Bielińska i Marek Konwa
dzisiaj w rolach głównych

 

DT4YOU MTB Maraton Oborniki
na ponad 700 osób w kwietniowym słońcu


Marek Konwa triumfował na Mega, za nim Maciej Kasprzak, Przemysław Ebertowski i Andrzej Kaiser.
Fot. Piotr Kurek

Paulina Bielińska z Kargowej i Marek Konwa z Leszna dzisiaj zagrali główne role w obornickim maratonie MTB pod sponsorskim parasolem firmy DT4YOU. Wygrali rywalizację na dystansie Mega, choć oboje mieli godnych siebie rywali. W imprezie uczestniczyło ponad 700 kobiet i mężczyzn, kolorytu i barwy dodały jej kilkuletnie dzieci.

Mówiąc w wielkim skrócie, Oborniki dziś się popisały. Obornickie Centrum Sportu, miejscowy Urząd Miejski i firma DT4YOU połączyli swe siły i zorganizowali niezwykle udaną imprezę sportowo-rekreacyjną. Przyjechało na nią ponad 700 osób z całego kraju, nie licząc tłumu najmłodszych dzieci, które miały swą rowerową zabawę na całego.


Najmłodsze dzieci ścigały się na swych rowerkach z entuzjazmem.
Fot. Piotr Kurek

Do Obornik przyjechał Marek Konwa - aktualny mistrz Polski MTB, olimpijczyk z Londynu (16. miejsce), najlepszy nasz kolarz górski ostatnich kilku lat. Przed rokiem wywalczył tytuł krajowego championa w wyścigu XC w Sławnie, powtarzając swe sukcesy z Żerkowa z lat 2014 i 2013.

Obok niego na starcie (dystans Mega - 70 km) stanęli: Andrzej Kaiser z Bytowa, Przemysław Ebertowski z Gniewina, Maciej Kasprzak z Poznania i Michał Ficek z Mysłowic. I choć na jazdę na tej dłuższej trasie zdecydowało się prawie sto osób, wiadomo było, że o walka o zwycięstwo wśród mężczyzn rozegra się między tą piątką zawodników. Po niespełna dwóch godzinach, na punkcie pomiaru czasu, kolejno przejechali w sekundowych odstępach: Ebertowski, Kasprzak, Konwa i Kaiser. Ficek miał w tym momencie do czołowej czwórki ponad trzy minuty straty.


Kapitan żeglugi wielkiej (prowadzi olbrzymie tankowce po morzach i oceanach) Bartłomiej Ignaczak z Poznania z córką Oliwią i teściem Mariuszem Matelą kończy jazdę na turystycznym dystansie.
Fot. Piotr Kurek

Na Drogę Leśną, prowadzącą do mety, wjechali razem. Najszybciej finiszował Marek Konwa, drugi był Michał Kasprzak, trzeci - Przemysław Ebertowski, czwarty - Andrzej Kaiser.

Wśród pan na Mega zdecydowanie triumfowała Paulina Bielińska z Kargowej. To już trzeci sukces tej zawodniczki, studentki IV roku poznańskiej AWF, w maratonie MTB w tym miesiącu: 10 kwietnia zwyciężyła na Mega w Dolsku (Bike Cross Gogol MTB), 16 kwietnia na Grand Fondo w Warszawie (Skandia Maraton Lang Team) i dziś w Obornikach.


Paulina Bielińska i Tomasz Misjan.
Fot. Piotr Kurek

– Jechało mi się świetnie - mówiła Paulina Bielińska (rocznik 1992). – Nie mam jeszcze mistrzowskich umiejętności technicznych, ale na prostych ciągnęłam do przodu, razem z mężczyznami.

Druga na Mega była Daria Kasztarynda z Chodzieży, która utytułowaną Magdalenę Hałajczak wyprzedziła na ostatnich stu metrach.


Trzy najlepsze panie na Mini: Marta Gogolewska (od lewej - 3. miejsce), Małgorzata Zellner (2. miejsce) i Katarzyna Hendrzyk-Majewska (1. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

Na dystansie Mini wystartowało ponad 400 osób. Najszybciej ten dystans przejechali: Michał Górniak z Poznania - aktualny mistrz Polski w maratonie MTB w kategorii cyklosport i Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Poznania.

Była też jazda na trasie 10 km, turystyczna. Startowały całe rodziny. Tomasz Gil pedałował z żoną Beatą i trójką dzieci (szef firmy DT4YOU - główny sponsor), ale takich składów familijnych na 3 i 4 osoby było więcej (kapitan żeglugi wielkiej Bartosz Ignaczak jechał z córką i teściem Mariuszem Matelą) . Jeśli do tego dodamy zabawę najmłodszych dzieci na ich małych bicyklach, to mamy pełny obraz rowerowego święta w Obornikach.


Ewa Nyga (na zdjęciu z Piotrem Kucharskim - Obornickie Centrum Sportu) miała szczęście w losowaniu nagród.
Fot. Piotr Kurek

Trasa była dobrze oznaczona i zabezpieczona, urokliwa krajobrazowo. Nagród losowanych było aż kilkadziesiąt (jedna z nich - komplet kół - trafiła w ręce Pani Ewy Nygi, szefowej salonu Komputronik w poznańskiej Plazie), ale aż dwanaście takich kompletów kól trafiło do dwunastu triumfatorów na dystansach Mega i Mini.

Impreza miała wymiar międzynarodowy. Rosjanin Jurij Isajew przyjechał z miasta Orzeł (tam w czasie II wojny światowej Armia Czerwona pierwszy raz użyła słynnych Katiusz) i zajął pierwsze miejsce w kategorii M50+ na dystansie Mega.


Rosjanin Jurij Isajew wygrał rywalizację na Mega w kategorii M50+. Drugie miejsce zajął Gerard Wlekły z Kościana, trzecie Tomasz Misjan ze Strzelec Krajeńskich.
Fot. Piotr Kurek

Były występy artystyczne, dobre jedzenie, świeciło słońce. Impreza o nazwie DT4YOU MTB Maraton Oborniki zapisuje się w pamięci jej uczestników jako sportowe zmaganie na najwyższym poziomie i pospolite ruszenie fanów rowerowych. Wszyscy, którzy byli dziś w mieście wielu możliwości, na pożegnanie mówili: do zobaczenia za rok!

                                             Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL