R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825500 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Spotykamy się w Wolsztynie

 
W niedzielę wielki finał cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023
 

Tak startowała elita kobiet i mężczyzn przed rokiem w Wolsztynie.
Fot. FOTOMTB.pl
 
W najbliższą niedzielę, 1 października, w Wolsztynie odbędzie się finał prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2023. W jego ramach przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Polski w maratonie branży elektrotechnicznej. Szykuje się wielka impreza sportowo-rekreacyjna, w której trzeba, po prostu, uczestniczyć.
 
Czternasty sezon. Rok 2023 jest czternastym sezonem cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. W tym roku imprez rowerowych z firmą oznaczoną zielonym logo odbyło się już dziesięć. Od 2 kwietnia do 24 września fani rywalizacji sportowej na rowerach kolejno odwiedzali: Nową Sól, Wilkowo pod Świebodzinem, Sulechów, Krosno Odrzańskie, Polkowice, Chodzież, Trzebanię, Zieloną Górę, Żary i Zabór pod Zieloną Górą. Ostatnią miejscówką jest Wolsztyn, którego władze wsparły organizatorów w ich szlachetnej misji.
 
Miejscówka. Start i meta będą znajdowały się w parku miejskim w okolicach muszli koncertowej. Organizatorzy (firma Kaczmarek Electric, Klub Kolarski Fala Park Wolsztyn) przygotowali ciekawe trasy dla każdej grupy startujących. Dystans Giga liczyć będzie 72 km, Mega - 44 km, Mini - 31 km i Młodzik oraz Fun - po 10 km.
 
Klasyfikacja generalna. W tym roku liczy się do niej pięć najlepszych wyników z sześciu startów. Tym wszystkim, którzy chcieliby poprawić swą pozycję, podpowiadam: trzeba wystartować w Wolsztynie. Swój udział można zgłaszać online (https://mtb.ke.pl/zapisy-online/) do środy 27 września. Będzie to można także uczynić w dniu imprezy w biurze zawodów od 8.30 do 10.30.
 
Branża elektrotechniczna. Ludzie w niej pracujący będą mieli w Wolsztynie swój championat: Mistrzostwa Polski branży elektrotechnicznej w maratonie MTB 2023. Panie będą rywalizować na trasie Mini, mężczyzni na Mega. Zwycięzcy otrzymają koszulki mistrza Polski oraz statuetki.
 
Pogoda. Jak sięgam pamięcią wstecz, finałom maratonów "Kaczmarka" w Wolsztynie prawie zawsze towarzyszyła ładna pogoda (deszczowym wyjątkiem był rok 2019). Trzeba mieć nadzieję, że tak będzie właśnie w niedzielę 1 października.
 
                            Piotr Kurek
 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL