R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825320 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pięć niedziel na rowerach
w dobrym towarzystwie

 

Znad Malty do Puszczy ZielonkaTo mogą być niezapomniane niedziele marcowe na rowerach. Wszystkie pięć. Od tej pierwszej (trzeciego) po ostatnią (trzydziestego pierwszego). Propozycja adresowana jest przede wszystkim do mieszkańców Poznania i okolic, ale nie tylko: wspólne pedałowanie znad Jeziora Maltańskiego w stronę Puszczy Zielonka i z powrotem do Grodu Przemysła.

Firma Kaczmarek Electric, znana z organizacji maratonów MTB, postanowiła w tym roku poszerzyć paletę swej oferty dla fanów ruchu i zdrowego trybu życia. Szutroza - to nowy cykl trzech imprez dla posiadaczy rowerów gravelowych, które odbędą się w zachodniej Polsce:  w Wielkopolsce (kwiecień),  na Ziemi Lubuskiej (sierpień) i na Dolnym Śląsku (wrzesień).

Zanim jednak to nastąpi, dobrzy ludzie z KE proponują mieszkańcom Poznania i okolic udział w marcowym rowerowaniu (zawsze w niedzielę) na trasie znad Jeziora Maltańskiego w stronę Puszczy Zielonka. Start o godzinie 9 z okolic stacji Maltanka. Wszystkich chętnych do jazdy poprowadzi znany w Grodzie Przemysła Michał Sakowski mając obok siebie kolegów z GraveLove Poznań. Będą do pokonania dwa dystanse - 60 km i 70 km.

Trzeciego marca 2024 nad Maltą zjawi się Krzysztof Fechner, ultrakolarz z Zielonej Góry, który w czerwcu ubiegłego roku wziął udział w morderczej jeździe przez Amerykę i ją ukończył. Towarzyszyć mu będzie Joanna Balawajder, koordynatorka cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric, doskonale radząca sobie w wyścigach szosowych i od pewnego czasu także w spokojnej jeździe na rowerze gravelowym. Nie zabraknie Krzysztofa Kałużnego, u którego 27 kwietnia w Kwileniu pod Pleszewem (piękne łowisko) odbędzie się pierwsza edycja Szutrozy 2024.

Te jazdy Malta - Puszcza Zielonka - Poznań odbędą się także 10, 17, 24 i 31 marca. Przez miesiąc może powstać niezła liczebnie społeczność rowerowa, która będzie mogła później spróbować swych sił w trzech imprezach Szutrozy: Kwileń pod Pleszewem, Zabor pod Zieloną Górą i Bolesławiec.

Zapisy na Szutrozę rozpoczęły się grudniu 2023 i do dziś zgłosiło się 155 osób: 77 na krótszy dystans (125 km) i 78 na dłuższy (250 km). Limit startujących - 300 osób, zapisy - https://szutroza.pl/. W zamyśle organizatorów ma być to niespieszna jazda w ładnej widokowo okolicy z dobrym wsparciem żywieniowym.

Rok 2024 to piętnasty sezon maratonów MTB pod organizacyjnym parasolem Kaczmarek Electric. Będzie ich od kwietnia do września aż dziesięć. Początek 14 kwietnia w Nowej Soli, finał we wrześniu w Wolsztynie. No i jeszcze trzy edycje Szutrozy, które jawią się jako coś nowego i wielce atrakcyjnego.

                                        Piotr Kurek  
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL